WEBMASTER

  2002 - 2018 - Marcin Strzelczyk
  aktualizacja 23 stycznia 2018 r.
Oferta na ferie zimowe 2018 r.

     
 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY ZAPRASZA

WSZYSTKIE DZIECI I MŁODZIEŻ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU

 W ZAJĘCIACH  PODCZAS FERII ZIMOWYCH.

CAŁE DWA TYGODNIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

I BEZ DOSTĘPU NUDY!!!

 [zobacz wiecej...]


18.01.2018 r. 
 
WOŚP

     

  

      14 stycznia 2018 roku na terenie całej Polski obchodzono 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście w akcji tej nie mogło zabraknąć zaangażowania mieszkańców naszej gminy. Do tego wydarzenia włączyło się 30 wolontariuszy – starszych i młodszych, w tym uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

      Pogoda w niedzielę 15 stycznia była nie najlepsza. Pewnie przez głowy wielu wolontariuszy przeszła myśl, czy aby na pewno chcą dzisiaj, w tak mroźny dzień, kwestować? Jednak, kiedy się pomyśli, jakie korzyści może przynieść taka praca, od razu nabiera się sił i motywacji do działania.

      Życzliwość i dobroć ludzi dodawała nam otuchy i ciepła. Dzięki byciu wolontariuszem można dostrzec, jacy ludzie są wspaniali i kochani. Za najpiękniejsze można uznać te chwile, kiedy widzimy, że ktoś ma niewiele, ale pomimo tego dzieli się z innymi.

      Wolontariusze z Gminy Świdnica kwestowali od godziny 7:00 do godziny 21:00, a od godziny 18:00 mogliśmy wziąć udział w gminnej imprezie WOŚP. To właśnie w GOK-u odbyło się to nieziemskie spotkanie, które zostało uświetnione poprzez rozmaite występy, m. in. grupy teatralnej „A czemu nie”, zespołu „Świdniczanie” oraz uczniów z naszej szkoły. Tutaj też przeprowadzono najprawdziwszą licytację, podczas której zarobiliśmy na Fundację WOŚP 8380 złotych. Ciekawostką może być fakt, że najdroższy chleb wylicytowano za 210 złotych.

      Podsumowując, Gmina Świdnica, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz dobroczynności mieszkańców, zebrała 46 333,26 złotych, co oznacza, że w tym, 2018, roku pobiliśmy rekord i to między innymi dzięki nam zostaną wyrównane szanse w leczeniu noworodków.

Paulina Szeląg


23.01.2018 r. 
 
Zmiana planu lekcji

             Proszę zapoznać się z  planem lekcji aktualnym od 22 stycznia 2018 r.


Autobusy!!!

W poniedziałki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.

We wtorki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.


Dzieci, które kończą zajęcia i nie uczestniczą w zajęciach dodatkowych odjeżdżają o 14:30.

Autobusy o 15:30 są dla dzieci, które uczestniczą w zajęciach dodatkowych.


18.01.2018 r. 
 
26 Finał WOŚP

            

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy wspierali WOŚP, uczestnicząc w biegu „Policz się z cukrzycą” oraz kwestując jako wolontariusze.

W symbolicznym biegu, będącym dobrą zabawą, a jednocześnie prowadzącym do szczytnego celu, pierwsi linię mety przekroczyli Jakub Cydzik z klasy  IIA i Weronika Żukowska z klasy IIIA.

M. Furmanek

18.01.2018 r. 
 
Warsztaty "Nowe narkotyki"
             

Uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pana Grzegorza Nawrota – terapeutę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciborzu. Tematem warsztatów były nowe narkotyki. Młodzież została zapoznana z zagrożeniami związanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz ze sposobami radzenia sobie z używaniem substancji w grupie rówieśniczej.

Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia


18.01.2018 r. 
 
Konkurs fotograficzny

            

 Dla kogo?
- dla uczniów kl.1-7 Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Termin:
- do 8 lutego (czwartek) do godz. 15:00.

            W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Kota zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Koci ulubieniec”. Wystarczy, że przyniesiesz zdjęcie swojego kota, bądź kota sąsiada jeśli nie posiadasz własnego.

Format:
- Zdjęcie powinno być wydrukowane w formacie nie większym niż A5 (format zeszytowy)
lub wywołane w formacie max. (14.8 cm X 21 cm)

Każde zdjęcie należy czytelnie podpisać ołówkiem na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, klasa,
a także imię kota.

Dla uczestników przewidziane nagrody 

Dnia 9 lutego (piątek) odbędzie się szkolna wystawa fotograficzna. Uczniowie tego dnia będą mogli zagłosować na zdjęcie wybranego kota, który być może zostanie  „Kocim Ulubieńcem”.

Opiekunowie świetlicy


11.01.2018 r. 
 
Byliśmy w schronisku

             Uczniowie klas trzecich naszej szkoły postanowili zrobić dobry uczynek i wybrali się do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze. Mieliśmy okazję zobaczyć warunki panujące w schronisku, a także przyjrzeć się obowiązującym w nim zasadom. Uczniowie poznali mieszkańców przytułku dla zwierząt,  poza tym mieli możliwość wyprowadzić jedno z nich na spacer. Radość była ogromna nie tylko dla wybrańca – również dzieci były uśmiechnięte i dumne z dobrze wykonanego zadania. Widząc trudną sytuację schroniska, uczniowie postanowili zebrać dla psów i kotów żywność oraz niezbędne produkty na zimę.


11.01.2018 r. 
"Odlot" - warsztaty profilaktyczne

„Odlot”

Program  profilaktyczny „Odlot” był realizowany w klasie VI b. Warsztaty  były poświęcone tematyce uzależnień, alternatywnym metodom spędzania wolnego czasu i asertywności. Uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Pańtak.

                                                           Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

  

11.01.2018 r. 
 
Warsztaty - przemoc i agresja

            

Uczniowie klas I – VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez terapeutów z krakowskiego Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”. Zajęcia dotyczyły szeroko pojętej profilaktyki. Młodsi uczniowie zapoznali się ze skutkami przemocy i agresji, natomiast starsi z zaletami zdrowego stylu życia i zagrożeniami wynikającymi z używania substancji psychoaktywnych.

            Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

            


11.01.2018 r. 
 
Profilaktyka najważniejsza

            

6 listopada uczniowie klas siódmych naszej szkoły spotkali się ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień – Wiolettą i Jarosławem Stefanowicz z Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Zielonej Górze. Tematem warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych były substancje psychoaktywne. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są właściwości uzależniające substancji psychoaktywnych, jaki jest mechanizm uzależnień oraz jak pomóc osobom uzależnionym.

Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia w szkole

  


11.01.2018 r. 
 
Warsztaty

            

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie, rodzice i wychowawca klasy pierwszej wspólnie przygotowywali stroiki na świąteczne stoły. Można je było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej w naszej szkole. 

                                                                                            wychowawca klasy I  Agnieszka Marczewska

[zobacz wiecej...]

11.01.2018 r. 
 
Od aktywności do samodzielności

            

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz klas gimnazjalnych stanowią znakomity zespół pracujący w ramach wolontariatu szkolnego.

W grudniu podsumowano zadania pierwszego półrocza roku szkolnego 2017 /2018. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów współpracowała z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, uczestnicząc w projekcie „Od aktywności do samodzielności”. Przedstawiciele zespołów klasowych zostali wyróżnieni za wzorową pracę na zajęciach artystycznych i dogoterapii oraz zaproszeni na grudniowe spotkanie połączone z obchodami Dnia Wolontariusza. Reprezentacja wolontariatu szkolnego odebrała życzenia, gratulacje oraz podziękowania za dotychczasowe wzorowe zaangażowania w działania społeczne na rzecz dzieci, rodzin oraz seniorów potrzebujących wsparcia. W ramach realizacji zadań projektowych młodzież wyróżniła się wzorową postawą, pomagając w prowadzeniu zajęć dla osób niepełnosprawnych. Z wielką satysfakcją należy pokreślić osobiste zaangażowanie rodziców naszych wolontariuszy, którym należą się serdeczne podziękowania.  

            W grudniowych uroczystych obchodach wiele radości sprawiły spotkania i fantastyczna zabawa. Wielokrotnie podkreślano znakomitą pracę i współpracę.  Życzenia i gratulacje w imieniu wójta i własnym przekazała pani Aria Jaz oraz Anna Mierzwa, która kieruje realizacją projektu prowadzonego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Postawa naszej młodzieży zasługuje na szacunek i uznanie. W 2018 roku czekają na zespół kolejne zadania.  

Opiekunowie wolontariatu

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

  


7.01.2018 r. 
 
Stypendia rozdane

            „Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli”

                  Arthur Schopenhauer

Słowa tego wybitnego filozofa znakomicie wpisują się w działania XXI wieku. Ilustracją dla nich są mądre działania i przesłania kierowane do młodych ludzi, którzy doskonaląc swoje umiejętności i talenty, sięgają po największe sukcesy.

Władze samorządowe Gminy Świdnica od kilkunastu już lat wspierają najlepszych uczniów, którzy pracując wzorowo, znajdują czas na rozwijanie zainteresowań sportowych i artystycznych. Na rok szkolny 2017 / 2018 przyznano również stypendia naukowe dla uczniów i studentów zamieszkałych na terenie gminy.

Certyfikaty stypendialne z rąk fundatora otrzymali wyróżniający się pracą, nauką oraz sukcesami sportowymi i artystycznymi uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkół średnich, a także studenci. Gratulacje wszystkim stypendystom złożyli wójt gminy Świdnica – Adam Jaskulski, zastępca wójta – Arisa Jaz, przedstawiciele Rady Gminy oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy.       

W uroczystości wzięli również udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Są oni autorami nagrodzonych prac plastycznych zdobiących kalendarz gminny na rok 2018.

Grudniowe spotkanie uświetniły występy młodych artystów, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Licznie zebrani goście złożyli najlepsze życzenia przyszłym młodym naukowcom, sportowcom i artystom.
                       

Certyfikaty stypendialne na rok szkolny 2017 / 2018: 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy:

 • Alicja Kołodziej,
 • Milena Rożniatowska,
 • Hanna Wiącek,
 • Kinga Klocek,
 • Maria Kostrzewa,
 • Dominik Możdżeń,
 • Martyna Rewiako,
 • Klaudia Żarów.

Gimnazjum:

 • Michał Blum,
 • Mateusz Flejszer,
 • Wiktoria Pańtak,
 • Zofia Polewka,
 • Paulina Szeląg,
 • Weronika Żukowska.

[zobacz wiecej...]


3.01.2018 r. T. Przykuta
 
Konkurs literacki

 KONKURS  „ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ NIE Z TEJ ZIEMI”
    Grudzień 2017 roku był czasem podsumowań i wyróżniania najbardziej utalentowanych, zainteresowanych twórczością literacką uczniów. W uroczystej atmosferze przedświątecznych oczekiwań na kolorowe choinki, prezenty i niespodzianki dokonano podsumowania konkursu dla młodych literatów naszej szkoły. Na zaproszenie zespołu humanistycznego odpowiedziało wielu zainteresowanych.        

W etapie pierwszym komisja wyłoniła grono finalistów z poszczególnych klas. Prace wyróżniły się ogromną dojrzałością i znajomością zagadnienia oraz indywidualnym spojrzeniem na trudny temat. Zmagania trwały w czterech kategoriach – opowiadania, listu, rozprawki i wiersza. Zespół oceniający pracował pod kierunkiem pani Liliany Reimann – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy. Z grona najciekawszych prac młodych twórców wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody.                                           

             Wszystkim wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w trudnej dziedzinie, jaką jest literatura.

Laureaci konkursu literackiego – kategoria wiersz:

miejsce I – Dominik Możdżeń,

miejsce II – Wiktoria Ławniczak,

miejsce III – Maria Kostrzewa.

Laureaci konkursu literackiego – kategoria list:

miejsce I – Michał Blum,

miejsce II – Przemysław Misiura.

 Laureaci konkursu literackiego – kategoria rozprawka:

miejsce I – Eryk Barański,

miejsce II – Natalia Opieczonek,

miejsce III – Krzysztof Kromski,

                  – Martyna Sumińska.

 Laureaci konkursu literackiego – kategoria opowiadanie:

miejsce I – Paulina Szeląg,

miejsce II – Zuzanna Nerkowska.  

                                                                                    Komisja konkursowa

                                                           Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

3.01.2018 r. T. Przykuta
 
Hej kolęda, kolęda !


W piątek 22.12.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy wraz z gronem pedagogicznym i dyrekcją spotkali się na korytarzu szkolnym i odśpiewali wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy.

W czasie spotkania laureaci i finaliści konkursów otrzymali dyplomy i nagrody za doskonałe osiągnięcia.

Wszyscy obecni śpiewali z ogromnym zaangażowaniem i dzięki wspólnemu spotkaniu i kolędowaniu poczuli magię nadchodzących świąt.

[zobacz wiecej...]


3.01.2018 r.  
 
Psu na budę

W jeden z najbardziej niezwykłych dni w roku – 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły otworzyli serca na potrzeby innych, stając się Świętymi Mikołajami.  Przez cały listopad i początek grudnia sumiennie zbierali karmę, koce, ręczniki oraz smycze dla zwierząt ze schroniska. W ten dzień, kiedy każdy czeka na prezent, zakończyliśmy akcję „Psu na budę”. Zgromadziliśmy na korytarzu szkolnym wszystko, co udało się uczniom przynieść. Odzew naszej młodzieży to bardzo pozytywne zaskoczenie, które zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim klasom i każdemu uczniowi z osobna za wrażliwość i dobroć okazaną zwierzakom ze schroniska.

Opiekunowie SU i p. psycholog A. Równicka


3.01.2018 r.
 
Warsztaty zdobienia bombek

 

WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBEK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

18 XII w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty szkolne przeznaczone dla chętnych uczniów klas I - IV szkoły podstawowej poświęcone nauce zdobienia styropianowych bombek. Uczniowie mogli wykorzystać: wstążeczki, naklejki, kolorowe i błyszczące cekiny, złoty lakier, brokat itp. Każdy uczeń wykonał jedną bombę na wystawę do świetlicy i jedną dla siebie do powieszenia na choince w domu. Wszyscy bawili się pełni radości oczekując z niecierpliwością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


21.12.2017 R. Szymula
 
Konkurs recytatorski

 

KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA NIEPODLEGŁA W WIERSZACH”

Z inicjatywy Zespołu do spraw kształtowania postaw, wychowania do wartości 14.12.2017r. odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego pt. „POLSKA NIEPODLEGŁA W WIERSZACH”. Przedstawiciele klas IV-VII szkoły podstawowej oraz  II i III gimnazjum recytowali wiersze Antoniego Słonimskiego oraz Wisławy Szymborskiej. Spośród 12 finalistów jury wybrało laureatów w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII SP i II-III gimnazjum.

Wyniki przedstawiają się następująco

LAUREACI

KLASY IV-VI

I MIEJSCE - Alicja Kołodziej – kl. 5a

II MIEJSCE - Milena Rożniatowska – kl. 5b

III MIEJSCE - Gracjan Równicki – kl. 4c

KLASY IV-VI ORAZ VII SP i II-III GIMNAZJUM

I MIEJSCE - Dominik Możdżeń – kl. 7a

II MIEJSCE - Wiktoria Ziemiańska – kl. IIb

III MIEJSCE - Barbara Niedźwiecka – kl. 7b

FINALIŚCI

Oliwia Rożniatowska  - kl. 4a, Marcelina Partyka – kl. 4b

Gracjan Równicki – kl. 4c , Alicja Kołodziej – kl. 5a

Milena Rożniatowska – kl. 5b, Hanna Łotocka – kl. 6a

Julia Czompa – kl. 6b, Dominik Możdżeń – kl. 7a

Barbara Niedźwiecka – kl. 7b, Eryk Barański – kl. IIa

Wiktoria Ziemiańska – kl. IIb, Wiktoria Pańtak – kl. IIIa

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek 22 grudnia 2017 r.

Gratulujemy laureatom i finalistom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów :)

Zespół do spraw kształtowania postaw, wychowania do wartości

[zobacz wiecej...]

21.12.2017  
 
Rejonowa Olimpiada Promocji ....

XXVI Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Zielonej Górze

 

15 grudnia w Zielonej Górze odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej  Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu PCK. Uczniowie  siedmiu szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowali o  możliwość reprezentowania rejonu Zielonej Góry w etapie okręgowym. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Naszą szkolę reprezentowała wolontariuszka Paulina Szeląg, która zajęła szóste miejsce.
19.12.2017  M. Furmanek
 
Podsumowanie akcji Mikołajki ....

„Pomagajmy sobie nawzajem, by żyło nam się lepiej, bo człowiek człowiekowi może zgotować uśmiech losu”

 

W imieniu wolontariuszy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy serdecznie dziękujemy  uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przyjaciołom Szkolnego Wolontariatu za okazane serce i zaangażowanie w świąteczną akcję „Mikołajki dobrego serca”. W 2017 roku była to już ósma, zakończona sukcesem, akcja charytatywna skierowana do wszystkich osób potrzebujących pomocy i wsparcia. W zespołach klasowych gromadzono słodycze, trwałe artykuły spożywcze oraz zabawki.

Dochód z kiermaszu ciast również przeznaczono na paczki świąteczne dla potrzebujących. W tym roku młodzież przygotowała ponad 60 paczek. Radością świąteczną dzielimy się też z rodzinami podopiecznych GOPS naszej gminy i maluchami z rodzinnych domów dziecka. Do nich właśnie trafi Mikołaj ze szczególnie serdecznymi świątecznymi życzeniami i prezentami.

Jesteśmy dumni z pracy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy swoją pracą 
i zaangażowaniem sprawili, że rodziny, do których trafi pomoc, radośnie witać będą Boże Narodzenie.

 
Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej

w Świdnicy za okazane serce. Życzymy Wam wszystkiego dobrego

podczas świąt Bożego Narodzenia i w Nowym Roku!

 Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu19.12.2017 
 
Konkurs Pingwin

27 listopada uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny wzięli udział w corocznym, ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Pingwin. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VII) i szkół gimnazjalnych (klasy II-III). W tegorocznej edycji udział wzięło 14 naszych wychowanków. Pytania zawarte w teście miały zróżnicowany stopień trudności. Składał się on z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.  GOOD LUCK !!!

                                   Anita Kucharczyk – nauczycielka języka angielskiego


19.12.2017 
 
Orzeł Języka Angielskiego

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Języka Angielskiego”. Konkurs odbył się w czwartek, 7 grudnia 2017 roku.  Na rozwiązanie testu, składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru, przewidziano 60 minut. Konkurs był rozgrywany w trzech  kategoriach wiekowych: klasy III-IV, klasy V-VI i  klasa VII. Z naszej szkoły zgłosiło się 12 „orłów”. Trzy ostatnie pytania dla uczniów ze wszystkich kategorii wiekowych dotyczyły zagadnień związanych z kulturą i geografią Wielkiej Brytanii.

Skala trudności pytań konkursowych była różna i została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Najtrudniejsze mogą być sporym wyzwaniem nawet dla najlepszych uczniów. Niemniej jednak nie ma ustalonych progów punktowych koniecznych do uzyskania tytułu laureata, gdyż będą one określone dopiero na podstawie wyników pozostałych uczestników z całej Polski. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do końca marca 2018 r.

Naszym uczniom życzymy powodzenia i życzymy wysokich lokat w konkursie.

                                                                                     Anita Kucharczyk – nauczycielka języka angielskiego11.12.2017 
 
Międzynarodowy Dzień Jeża

CZY JEŻE ODWIEDZIŁY DZIECI W ŚWIETLICY?

Ponieważ 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża, to w świetlicy szkolnej w każdy wtorek listopada, dzieci poznawały tajemnice życia jeży, dowiedziały się co jedzą, jak się poruszają i odżywiają. Dzieci są świadome tego, że późną jesienią jeże zapadły już w zimowy sen i wstaną dopiero, gdy nadejdzie wiosna. Niestety są one gatunkiem zagrożonym, dlatego tak ważne jest, aby lepiej poznać ich potrzeby i zachowania, dzięki czemu łatwiej je będzie chronić.

Dzieci w świetlicy rozwiązywały zagadki o jeżach oraz wysłuchały opowiadania pt. „Kolczatek”, z którego dowiedziały się, że są to zwierzęta płochliwe i raczej wolą żerować w lesie, stąd dzieci same wykonały jeże z tekturowych talerzy i wysuszonych liści dębu. Zadomowiły się one w świetlicy na całą zimę pomiędzy czerwono-zielonymi jabłkami.

Piękne prace uczniów można podziwiać na załączonym zdjęciu.
11.12.2017 R. Szymula
 
Przedstawienie "Opowieść Wigilijna"


7.12.2017 wychowawcy
 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

Wśród 702 prac nadesłanych do organizatora konkursu,  Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK i Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze, I nagrodę zdobyła w kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych Wiktoria Szymczak z kl. IVb, której gratulujemy pomysłu i wykonania pracy.

Podziękowania dla Pani Renaty Uss-Wocial za przeprowadzenie etapu szkolnego i wyłonienie najlepszych prac konkursowych.

 
7.12.2017 M. Furmanek

Akcja charytatywna

Akcja charytatywna „Dzieci pomagają dzieciom”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej: „Dzieci pomagają dzieciom”.
Polegała ona na tym, aby przygotować ozdobę świąteczną bądź kartkę. Wszystkie wykonane prace zostały przygotowane z wielkim sercem. Wkład dzieci był ogromny. Pośród artystycznych wytworów znalazły się: kartki, bombki, zawieszki, stroiki, choinki itp. Można podziwiać je na internetowej aukcji na Facebooku: „Bazarek dla Oleńki Łuczak”:

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.732882630239044&type=3

 
Zachęcamy serdecznie do udziału w licytacjach, ponieważ cel jest naprawdę szczytny. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone dla 5-letniej Oleńki, która zmaga się z nowotworem mózgu.

Dziękujemy za tak duże zaangażowanie wśród dzieci. Gratulacje składamy uczennicy klasy pierwszej:
Amelce Jurczak, której praca została wyróżniona przez głównego organizatora (tj. Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli).

,
7.12.2017 A. Łogożna, R.Uss-Wocial

 
Andrzejki

Świetlicowe Andrzejki

Dnia 24 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal andrzejkowy poprzedzony zajęciami edukacyjnymi. Dzieci poznały tradycje andrzejkowe, uczestniczyły wspólnie we wróżbach, a następnie bawiły się przy muzyce. Piękne stroje, jakie miały na sobie tego dnia, harmonizowały z całością. Tematyka, jaka Nam towarzyszyła, to „Magia i czary”, a wszystko to za sprawą jednej czarownicy…


7.12.2017 A.Łogożna, R.Szymula
 
II Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie

„II Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie”  - zakończone!

W dniu 29.11.2017 odbyły się drugie zawody z cyklu Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Szpadzie. Zawody odbyły się w hali sportowej "Świdniczanka" w Świdnicy. Impreza  została podzielona na dwa turnieje szermiercze. W pierwszym brali udział najmłodsi adepci naszego szkoły podstawowej im Jana Pawła II w Świdnicy oraz zawodniczki i zawodnicy ze szkół w Zielonej Górze którzy pojedynkowali się na mini szpady. W turnieju tym brały udział dzieci z klas 1-3 walcząc na szpady plastikowe. Łącznie w całych zawodach wystartowało 60 zawodniczek i zawodników.

Zawody otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy Pani Liliana Reimann w asyście Pana Jerzego Piotrowskiego, Pani Beaty Strzelczyk oraz Pana Jana Dolińskiego.

Wyniki:

·       Chłopcy kategoria dzieci

2.       Antek Bednarski

3.       Krystian Mikoda 

·       Chłopcy kategoria skrzaty

1.       Jarosław Mikoda

2.       Michał Madera

W drugim turnieju walczyły zawodniczki i zawodnicy w kategoriach oldboy, junior, junior młodszy oraz młodzik. Przed rozpoczęciem zawodów zarząd klubu uhonorowała nagrodami zawodniczki i zawodników naszego klubu za wysokie osiągnięcia w sezonie 2017.

Poniżej wyniki:

·       Kategoria oldboy panów:

1.       Mateusz Chojnecki

2.       Adam Mordel

3.       Tomasz Witosławski i Przemysław Witosławski

·       Kategoria junior i  junior młodszy chłopców

1.       Jan Marczak

·       Kategoria młodzik chłopców

3.       Hubert Samborski i Gustaw Feliński

·       Kategoria dzieci chłopców

1.       Wojciech Marczak

2.       Błażej Bednarski

·       Kategoria młodzik dziewcząt

1.       Marta Michalczyk

2.       Julia Stasiukiewicz

3.       Aleksandra Krynicka

 Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.


2.12.2017 T.Cygański

 
Ogłoszenie Szkolnego Wolontariatu2.12.2017 

 
Realizacja zadań projektu "Świat Nauki"

Od 1 września 2017 r.  uczniowie naszej szkoły biorą udział w szeroko zakrojonym przedsięwzięciu
o nazwie ”ŚWIAT NAUKI”

Jest to projekt obejmujący tygodniowo: 

 • 7 godzin zajęć rozwijających z matematyki, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z chemii, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z fizyki, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z geografii, 
 • 7 godzin rozwijających z informatyki, 
 • 6 godzin zajęć rozwijających z języka angielskiego, 
 • 1 godzinę zajęć wyrównawczych z chemii, 
 • 1 godzinę zajęć wyrównawczych z biologii, 
 • 4 godziny zajęć wyrównawczych z matematyki, 
 • doradztwo zawodowe z psychologiem dla wszystkich klas gimnazjum, 
 • doskonalenie zawodowe nauczycieli.


23.11.2017 koordynatorzy

 
Magiczny Las

W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. w Świdnicy udali się wraz z wychowawcami do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.
Nasi podopieczni z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów sztuki „Strażniczka magicznego lasu”. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale taże miały okazję w nim uczestniczyć, pomagając postaciom rozwiązywać różne problemy. Wszyscy doskonale się bawili
i wyszli z teatru bardzo zadowoleni.

Wychowawcy klas 4,5,6
22.11.2017
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu  Życia

XXVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ  OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK – ETAP SZKOLNY

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs zachęcający do zdrowego  i aktywnego  sposobu życia. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać  się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

17 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady, w którym test wypełniali wolontariusze z klas II- III Gimnazjum oraz z klas VII Szkoły Podstawowej (21 uczniów). Trzy wolontariuszki z tą samą ilością punktów przystąpiło do dogrywki, którą wygrała zajmując:

I miejsce Paulina Szeląg z kl. IIIA, uzyskując 14/20 pkt i będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym.

II miejsce zajęła uzyskując 12/20 pkt Karolina Jaworska z kl. VIIb

III miejsce zajęła uzyskując 6/20 pkt Weronika Rosolska z kl. VIIb
22.11.2017 M. Furmanek 
Jak bezpiecznie zachować  się ...
            

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia? Co zrobić, gdy w domu wybuchnie pożar? Pod jaki numer zadzwonić i co powiedzieć? Jak zachować się podczas burzy? Co to jest czad?- na te trudne pytania potrafią już odpowiedzieć uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretyczno-praktycznych w sali edukacyjnej „ Ognik” umiejscowionej w budynku Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr1
w Zielonej Górze. Uczniowie z wielką przyjemnością brali udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych
i sprzętu pożarniczego. Bardzo dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję bezpieczeństwa
w praktyce.

Agnieszka Marczewska, Danuta Warecka


22.11.2017  
Droga do wolności

            Droga  do wolności …

 
            Tym hasłem przewodnim rozpoczął się uroczysty apel Święta Niepodległości z udziałem dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy, gimnazjalistów oraz gościa zaproszonego – Wójta Gminy Świdnica Adama Jaskulskiego .

            Komendą wprowadzenia sztandaru i hymnem narodowym  zaczęła się lekcja historii, którą poprowadzili ze sceny Gminnego Ośrodka  Kultury w Świdnicy członkowie zespołu uczniowskiego. Nawiązując do ważnych wydarzeń historycznych, słowo wstępne wygłosił pan Adam Jaskulski. O losach naszej ojczyzny z czasów rozbiorów, powstań i walki o niepodległość opowiadały utwory poetyckie, muzyka i teksty pieśni patriotycznych, które zostały podkreślone białym i czerwonym kolorem narodowej flagi. Podniosły klimat uroczystego spotkania potęgowały słowa polskiego poety Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Prezentacjom towarzyszyło przekonanie o wielkim znaczeniu myśli przewodniej, podkreślonej motywami muzycznymi „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

            Lekcja historii pt. „Droga do wolności” prowadziła słuchaczy szelestem liści i pieśnią patriotyczną do czasów współczesnych, aby młodzi budując nową przyszłość, nie zapominali o wielkiej wartości odzyskanej w 1918 roku wolności.


19.11.2017 Teresa Przykuta 
Obiady w grudniu

Zmiana konta bankowego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

PKO Bank Polski SA
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
Konto już jest aktywne.

Poprzednie konto pozostaje aktywne do końca listopada 2017 r.

Opłaty za miesiąc grudzień 2017r.
 

przedszkole - 24 zł
szkoła - 48 zł

Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)


16.11.2017 
Świeto Niepodległości

W przededniu Święta Niepodległości zorganizowaliśmy szkolną wystawę prac plastycznych, na której prezentujemy prace artystyczne dzieci i młodzieży. Uczestnicy poprzez działania twórcze, używając wielu technik plastycznych, kreują swoje wyobrażenia dotyczące święta naszej ojczyzny oraz kształtują postawy nowoczesnego patriotyzmu.

ilustracja Barbara Niedźwiecka

Jednocześnie nasi uczniowie reprezentowali szkołę w trzeciej edycji konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”, którego organizatorem jest Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Hasło przewodnie konkursu umożliwiło realizację prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe.

Z dumą pragniemy poinformować, że uczennice naszej szkoły – Barbara Niedźwiecka z klasy 7B szkoły podstawowej i Patrycja Kiełbasa z klasy IIB gimnazjum za wykonanie prac tematycznych zostały laureatkami opisanego powyżej konkursu plastycznego i otrzymały zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy, które odbędzie się w dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku o godzinie 13:00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w wernisażu.[zobacz wiecej...]


11.11.2017 Renata Uss-Wocial
Pasowania nadszedł czas....

Pasowania nadszedł czas…

27 października 2017r. odbyło się uroczyste Pasowanie  Pierwszoklasistów. Tradycyjnie najmłodszych uczniów w szkole przywitali ich starsi koledzy z klasy III a i III b. Następnie swój program artystyczny przedstawili pierwszoklasiści. Dzieci musiały zdać swój pierwszy egzamin- wypić sok z cytryny bez najmniejszego skrzywienia ust. Egzamin zdały celująco.  Wreszcie nastąpił najważniejszy moment - uroczyste Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy-  przez p. dyrektor Lilianę Reimann i p. wicedyrektor Beatę Strzelczyk.  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez starsze klasy. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek w klasie.

7.11.2017 Agnieszka Marczewska
Wyniki konkursu

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Pani Jesień”

 
Dnia 25.10 w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Pani Jesień” . Jury w składzie: Adriana Łogożna, Wioletta Tkaczyk, Danuta Warecka, Sylwia Madera stanęło
przed trudnym wyborem prac konkursowych. Dochodząc do porozumienia udało się jednak wyłonić laureatów. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Kategoria I (dzieci z kl. 1-2)

1 miejsce: Julia Szymczak (kl.1)

2 miejsce: Bartek Kwaśniak vel Kwaśniewski (kl.2)

3 miejsce: Emilia Łojewska (kl.1)

Kategoria II (dzieci z kl. 3-4)

1 miejsce: Nina Piszczek (kl. 4a)

2 miejsce: Hanna Weise (kl. 3a)

3 miejsce: Helena Pogoda (kl. 3a)

Podziękowania za udział w konkursie dla: Dominika Wysockiego (kl.4b), Zuzanny Miśkiewicz (kl.4b), Małgorzaty Kostrzewy (kl.1), Kacpra Mielczarka (kl.2).

Serdeczne gratulacje dla dzieci za przepięknie wykonane prace. Zachęcamy do wzięcia udziału
w kolejnych konkursach.

Wychowawcy świetlicy

7.11.2017
Szkolny Wolontariat

Wolontariat to przede wszystkim naturalny
odruch serca, który przynagla każdego człowieka
do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu”

Jan Paweł II

DZIAŁALNOŚC SZKOLNEGO WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ZARZĄD WOLONTARIATU SZKOLNEGO

PRZEWODNICZĄCY: Paulina Szeląg

Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Weronika Zukowska

SKARBNIK: Ola Głowacka

 Członkowie Szkolnego Wolontariatu – uczniowie klas V – VII SP i Gimnazjum prowadzą  działalność  przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając w ten sposób postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtując życzliwość  i bezinteresowność oraz zaangażowanie  na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wolontariat to również propozycja spędzania wolnego czasu, poprzez promocję działań wolontariackich: akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, konkursy, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń, a także akcje promujące zdrowy styl życia.

Rok szkolny rozpoczęliśmy działalnością w akcjach społecznych: Sprzątanie opuszczonych grobów oraz w Projekcie: „Od aktywności do samodzielności” –pomoc w warsztatach plastycznych i dogoterapii.

Nasze hasło to Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!

  Opiekunki Wolontariatu Szkolnego: Małgorzata Furmanek, Teresa Przykuta


7.11.2017
Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów

W czwartek, 26 października, wicedyrektor szkoły pani Beata Strzelczyk oraz zaproszeni goście – panowie Antoni Mrozik i Andrzej Trzciński (przedstawiciele Koła Łowieckiego "Knieja" z Zielonej Góry) otworzyli pokonkursową wystawę pt. “Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów" i wręczyli nagrody za najciekawsze prace. Ideą konkursu było upowszechnienie wiedzy o łowiectwie oraz gatunkach zwierząt dziko żyjących, bytujących na terenie naszego regionu.

Zdobywczynią głównej nagrody okazała się uczennica klasy 7b – Barbara Niedźwiecka. Dyplomy i nagrody otrzymali również Hanna Weise, Oskar Wilk (klasa 3a) i Szymon Kozak (klasa 4b). Prace wyżej wymienionych uczniów reprezentowały naszą szkołę na wystawie zorganizowanej w Żagańskim Pałacu Książęcym  podczas finałowej gali konkursu,   
Wyróżnienia za swoje prace otrzymali także inni uczniowie naszej szkoły: Kacper Różak (klasa 2), Helena Pogoda (klasa 3a), Hanna Czarny, Zofia Miśkiewicz (klasa 3b), Nina Piszczek, Amelia Fiedurek, Maciej Żółkiewski (klasa 4a), Amelia Moszonka, Oskar Dzieciątkowski (klasa 4b), Aleksandra Głowacka (klasa 6a) oraz Dominik Możdżeń i Grzegorz Kremens (klasa 7a).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym serdecznie gratulujemy.

    


[zobacz wiecej...]

2.11.2017 Renata Uss-Wocial 
Obserwujemy

Dnia 13 września, kiedy Księżyc znajdował się w trzeciej kwadrze, odbyła się obserwacja nieba w ramach działalności Koła Astronomicznego. Niebo było bezchmurne. Niestety tego wieczoru, było dość duże zamglenie, które utrudniało nam obserwację obiektów na niebie. Ciekawość uczniów i ich rodziców, aby zerknąć przez okular teleskopu okazała się silniejsza. Nie daliśmy za wygraną i  cierpliwie wyczekiwaliśmy momentów, w których widoczność była lepsza.

    


[zobacz wiecej...]

29.10.2017 Katarzyna Olichwer 
Sprzątanie grobów

Akcja sprzątania opuszczonych grobów

        Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie, wolontariusze Szkolnego Koła PCK poświęcili swój wolny czas i włączyli się do akcji uporządkowania opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu w Świdnicy.

Opiekun koła PCK - Wioletta Tkaczyk

    


27.10.2017 
Flesz Świdnica

Najmłodsi adepci naszego klubu "FLESZ" Świdnica

 Od września ruszyła nowa grupa najmłodszych zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego 'FLESZ" Świdnica. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 14.30 do 16.0027.10.2017 Tomasz Cygański 
Obiady w listopadzie

Opłaty za miesiąc listopad 2017r.
 

przedszkole - 31,50 zł
szkoła - 63,00 zł


Opłaty od listopada 2017 r. ulegają zmianie:
koszt jednego obiadu dla ucznia to 3,00 zł
dla przedszkolaka 1,50 złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

    

25.10.2017 
Obchody Dnia Patrona

Obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II –

„Idźmy naprzód z nadzieją”

Uroczysty dzień 16 października rozpoczęliśmy od Mszy Świętej i przemarszu ulicami Świdnicy ze sztandarem szkoły na czele.

Następnie uczniowie naszej szkoły zebrali się przy obelisku i  odśpiewali  „Barkę” – ulubioną pieśń religijną Jana Pawła II. W międzyczasie delegacje klas złożyły przy obelisku zapalone znicze oraz obsadzili „pola nadziei” – w myśl tego, co głosił nasz Patron, „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Uczniowie zasadzili żonkile, zakupione wcześniej w ramach akcji „Pola Nadziei”, włączając się tym samym w niesienie pomocy hospicjum w Zielonej Górze.

Po powrocie do szkoły nauczyciele i wychowawcy klas zaangażowali się w pracę ze swoimi wychowankami. Klasy 4 – 7 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum tworzyli rebusy związane z osobą Jana Pawła II. Uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczne pt. „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” – odzwierciedlając zainteresowania sportem Karola Wojtyły.

Odbył się również turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły – zwyciężyła w nim klasa 6 b.

Głównym punktem tego dnia był Szkolny Turniej Papieski, w którym uczniowie zmagali się w siedmiu konkurencjach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : Ks. Robert Tomalka, Sylwia Madera i Adrianna Łogożna.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – klasa 5a; II miejsce – klasa 6a; III miejsce – klasa 5b.

Gimnazjum:

 I miejsce – klasa IIIA; II miejsce – klasa IIIB; III miejsce – IIA.

Obchodom Dni Patrona towarzyszyła wystawa prac plastycznych inspirowanych Jego przesłaniami, wykonanych wieloma technikami.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za czynny udział w Dniu Patrona Szkoły i gratulujemy zwycięskim klasom.

[zobacz wiecej...]


19.10.2017 
Klikam z głową

We wtorek, 17 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbyły  się warsztaty, na których uczniowie klas 4 a, 4 b i 4 c poznawali zasady bezpieczeństwa w sieci. 
Zajęcia zatytułowane "Klikam z głową" poprowadzili specjaliści z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Dzieci na spotkaniu edukacyjnym wzbogaciły swoją wiedzę na temat zagrożeń w sieci i dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz telefonów komórkowych.

                             Wychowawcy klas 4
[zobacz wiecej...]


18.10.2017 
Dzień Edukacji Narodowej

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
(M. Twain)

Dnia 12 października w  naszej szkole odbył się apel dedykowany nauczycielom i  pracownikom oświaty w dniu ich święta.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas siódmych. Młodzież wyraziła swoją wdzięczność pedagogom za to, że z takim poświęceniem i zaangażowaniem uczą i wychowują ich do odpowiedzialnego, dorosłego życia. Wszyscy nauczyciele zostali obdarowani słodkościami i serdecznymi życzeniami.projekt Renata Uss-Wocial
[zobacz wiecej...]


12.10.2017 
Interaktywna sala edukacyjna "Ognik"

Uczniowie naszej szkoły z wizytą w interaktywnej sali edukacyjnej "Ognik"
[zobacz wiecej...]


12.10.2017 
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

Dnia 29.09.2017 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zaangażowali się tworząc patrole, które sumiennie w każdej klasie 3 - 7 Szkoły Podstawowej i II - III Gimnazjum sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów, którymi zostali:

Helena Pogoda z klasy 3a,
Zuzanna Micek z klasy 3b,
Dawid Kruszona z klasy 4a,
Nikola Świerkowska z klasy 4b,
Zuzanna Kościńska z klasy 4c,
Alicja Kołodziej z klasy 5a,
Hanna Wiącek z klasy 5b,
Aleksandra Głowacka z klasy 6a,
Julia Czompa z klasy 6b,
Szymon Marczenia z klasy 7a,
Karolina Jaworska z klasy 7b,
Kacper Tyrlik z klasy IIB,
 Dawid Kościński z klasy IIIB.

Ponadto na korytarzu przygotowane było stoisko, przy którym można było rozwiązywać zadania i łamigłówki oparte na znajomości tabliczki mnożenia. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Patrole nie ograniczyły się tylko do uczniów - wyruszyły w miasto! Odwiedziły Urząd Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz miejscowe zakłady pracy i tam sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia.


11.10.2017 nauczyciele matematyki 
Konkurs "Pani Jesień"

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym

pt. „ Pani Jesień”

Cele konkursu:

 • kształtowanie staranności
 • rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych
 • rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności;
 • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych;
 • budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi.

 
Regulamin konkursu plastycznego:

 • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających na świetlicę z kl. I-IV.
 • Tematyka pracy „Pani Jesień”.
 • Technika wykonania pracy dowolna – z wykorzystaniem kolorowych liści.
  Format pracy A4.
 • Każda praca powinna zawierać opis : imię i nazwisko dziecka, klasa, tytuł pracy (podpisane czytelnie ołówkiem na odwrocie kartki).
 • Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do Pani Adriany do dnia
  18 października (środa).
 • Jury będzie oceniać prace w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria dzieci z kl. I-II.
II kategoria dzieci z kl. III- IV.
 • Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dyplomy, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
 • Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 23 października o godz.10:00
 • w świetlicy szkolnej.
 • Wszystkie prace biorące udział w konkursie będą wyeksponowane w naszej szkole po ogłoszeniu wyników. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

 Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

 

Organizator konkursu: wychowawcy świetlicy

    

4.10.2017 
Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych
w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
2 października odbyły się w Kargowej finały powiatowe w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała 37 –osobowa drużyna uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.   

W kategorii drużyn:

 • III msc zajęły dziewczyny z roczników 2005-2006
 • II msc dziewczyny z roczników 2002-2004         
 • II msc chłopcy z roczników 2002-2004

W biegu indywidualnym awansując do finału wojewódzkiego najlepiej pobiegli:

1. Dominik Możdżeń

2. Rafał Siarkowski

3. Natalia Opieczonek

4. Klaudia Żarów

    

3.10.2017 M. Furmanek 
Obiady w październiku

Opłaty za miesiąc październik 2017r.
 

przedszkole - 29,40 zł
szkoła - 58,80 złkoszt jednego obiadu dla ucznia to 2,80zł
dla przedszkolaka 1,40złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

    

3.10.2017 
Nasz Mistrz

Jakub Mott nasz Mistrz

       


2.10.2017  źródło Gazeta Lubuska
Pola nadziei

Niech Pola Nadziei

zakwitną w Twoim ogrodzie.

       
Drodzy rodzice i uczniowie po raz kolejny prosimy o wsparcie

kampanii społeczno – edukacyjnej pn.: „Pola nadziei 2017”.

 Pola nadziei to ogólnopolska akcja, której celem jest przybliżenie idei ruchu hospicyjnego, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci, młodzieży i osób dorosłych na potrzeby człowieka cierpiącego, oczekującego pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Nasza szkoła włącza się do kwesty po raz czwarty.

Akcja polega na kupieniu i wspólnym posadzeniu cebulek żonkili, tak by utworzyć Pola Nadziei, jako wyraz troski i chęci pomocy osobom chorym na nowotwory. Dlaczego żonkil? Ponieważ jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Koszt 1 sztuki cebulki wynosi 1 zł.

     

28.09.2017  
Świetliczaki

Świetlicowa wędrówka do krainy grzybów

We wrześniu nasze „świetliczki” uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-plastycznych, na których mogły nie tylko dowiedzieć się, jakie grzyby możemy spotkać w lesie. Poznaliśmy wspólnie grzyby jadalne i niejadalne, dowiedzieliśmy się również, jak należy zachowywać się podczas leśnych wędrówek.

Dzieci w podziękowaniu za smaczne posiłki, wykorzystując swoje umiejętności manualne, przygotowały Paniom kucharkom własnoręcznie wykonane muchomorki. Stanowią one piękną dekorację w stołówce.

Wychowawca świetlicy  A. Łogożna

     

28.09.2017  
Szacunek

Szacunek

            Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Dziś odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek –  akcja BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej. Udział naszych uczniów w tym przedsięwzięciu pozwala każdemu na wyrażenie w symboliczny sposób poczucia tożsamości narodowej, patriotycznej postawy oraz wrażliwości społecznej. Poprzez stworzenie pocztówek podczas zajęć plastycznych i grafiki komputerowej oddaliśmy cześć i szacunek uczestnikom Powstania Warszawskiego.  


ilustracja Hanna Łotocka

[zobacz prace...]
     

28.09.2017 Renata Uss-Wocial  
Centrum Edukacji Przyrodniczej

Trzecioklasiści odwiedzają Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zielonej Górze

 Uczniowie klas trzecich odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zielonej Górze. Zdobywali wiedzę na temat recyklingu, segregacji śmieci i ciekawostek związanych z dbaniem o codzienne środowisko. W celu sprawdzenia zdobytej wiedzy mieli okazję samodzielnie posegregować zebrane śmieci. To była cenna lekcja, dzięki której bardziej zadbamy o porządek wokół Nas. 

Sylwia Dybionka, Ela Brzezińska

 

[zobacz album 3a...]


26.09.2017  
Wybory do Samorządu

Dnia 22.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz II – III Gimnazjum.  Spośród kandydatów wyłoniliśmy trójkę zwycięzców.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w demokratycznych wyborach została Paulina Szeląg z  klasy III A, natomiast jej zastępcami  - Cezary  Oniszczuk z klasy II B oraz Klaudia Żarów z klasy 7b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów!


26.09.2017 opiekunowie Samorządu Szkolnego 
Grzybobranie


W sobotni poranek, 23 września wybraliśmy się na wspólne grzybobranie - uczniowie klasy pierwszej, rodzice i wychowawca klasy pierwszej. I choć pogoda nie była wymarzona, to z dobrym humorem wyruszyliśmy na poszukiwanie grzybów w pobliskim lesie. Była to doskonała lekcja przyrody
w terenie, na świeżym powietrzu, ale również okazja do lepszego zapoznania się rodziców i dzieci
z naszej klasy.  Do domów wróciliśmy z wiaderkami pełnymi grzybów. ( Większość z nas
J). I tak oto w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni zostaliśmy obdarowani pięknymi skarbami. J


26.09.2017 Agnieszka Marczewska 
"Narodowe Czytanie"

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, w tym roku poświęconą  „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego.

Dramat powstał na kanwie autentycznego wydarzenia z 1900 roku – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Na weselu pojawił się także Wyspiański, o którym tak napisał Tadeusz Boy-Żeleński: stał całą noc oparty o futrynę drzwi, patrząc swoimi niesamowitymi oczyma. Obok wrzało weselisko, huczały tańce, raz po raz dolatywał do jego uszu strzęp rozmowy. I tam ujrzał i usłyszał swoją sztukę.

Na spotkanie, które odbyło się 20 września, tłumnie przybyli  - witani ludową muzyką krakowską rozbrzmiewającą z głośników - uczniowie klas 4-7 SP i II – III Gimnazjum wraz z nauczycielami. Najpierw przedstawione zostały  w niezwykle ciekawy sposób informacje dotyczące życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a także genezy powstania „Wesela”. Zebrani mogli obejrzeć fragment adaptacji filmowej tego dzieła, której obrazy były ilustracją do fragmentu dramatu, zaprezentowanego w dalszej część spotkania w postaci audiobooka.

Uczniowie mieli również możliwość obejrzeć wystawę prezentującą życie oraz dorobek twórczy Wyspiańskiego. Na koniec każdy otrzymał krótką informację biograficzną twórcy do wklejenia do zeszytu z języka polskiego.


26.09.2017 Zespół humanistyczny 
Sprzątamy świat

Myśl globalnie, działaj lokalnie. Znacie to powiedzenie? My uczniowie klas I-III już je znamy.

Znaczy to mniej więcej: myśl o całym świecie, a zacznij od własnego podwórka.

W piątek 15 września w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” porządkowaliśmy teren wokół szkoły.


26.09.2017 Elżbieta Brzezińska
"Narodowe Czytanie"

Dnia 7.09.2017 po raz kolejny akcję Narodowego Czytania dla klas I-III, zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy. W tym roku czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Najmłodszych przywitały barwne postacie w kolorowych strojach krakowskich. Uczniowie poznali biografię autora, podziwiali jego sztukę, a także wysłuchali jego twórczości. Odczytane fragmenty skrywały niezwykłe symbole, które uczniowie mieli za zadanie odgadnąć. Złoty róg oraz złota podkowa z pewnością zostały zapamiętane i będą im się kojarzyły z dramatem Wyspiańskiego. Na zakończenie uczniowie mogli przymierzyć barwne stroje i wcielić się w postacie dramatu.


15.09.2017 Sylwia Dybionka 
Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie naszej szkoły postanowili dołączyć do około 100 szkół na świecie, które obchodzą ten niezwykły dzień. Tego dnia pojawili się w strojach, pokrytych barwnymi kropkami, nie wiedząc do końca, dlaczego? „Dlaczego obchodzony jest właśnie Dzień Kropki?”- zapytał jeden z uczniów. Postanowiliśmy, więc obchody dnia kropki zacząć od obejrzenia historii małej Vashti.

 
https://www.youtube.com/watch?v=P0icrY4Scfg

 
Film wyjaśnił wszystko. Uczniowie postanowili stworzyć własne znaki, które bardzo różniły się od siebie, ukazując ich własną kreatywność i pomysłowość. Wszyscy z zaangażowaniem malowali kropkowe dzieła, układali kropkowe obrazki. Najwspanialsze było to, że pracowali tego dnia wszyscy, nieświadomie ukazując swoje talenty.15.09.2017 Sylwia Dybionka 
Wdrożenie e-dziennika

UWAGA RODZICE I OPIEKUNOWIEProsimy o dostarczenie do wychowawców czytelnych  adresów e-mail, które potrzebne są, aby mieć dostęp do dziennika elektronicznego.

Jeśli e-mail został już dostarczony, a nadal nie mamy dostępu do e-dziennika, prosimy zweryfikować to także z wychowawcą.     

13.09.2017 Marcin Strzelczyk 
Obiady we wrześniu 

Opłaty za miesiąc wrzesień 2017r.
 

przedszkole - 21 zł
szkoła - 42 zł
koszt jednego obiadu dla ucznia to 2,80zł
dla przedszkolaka 1,40złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

     

12.09.2017 
Konto Rady Rodziców

UWAGA ZMIANA nr KONTARada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Świdnicy
ul. Ogrodowa 36 66-008 Świdnica

PKO BANK POLSKI SA

77 1020 5402 0000 0202 0371 7071


 
     

12.09.2017 
Aktualny rozkład jazdy autobusów od dnia 11 września 2017 r.

UWAGA ZMIANA

Od 11 września rozkład jazdy autobusów ulega zmianie.


     

8.09.2017 
Aktualny plan lekcji od 11 września 2017 r.
UWAGA ZMIANAilustracja Hanna Łotocka

Aktualny plan lekcji w Szkole Podstawowej w Świdnicy od 11 września 2017 r.


     

8.09.2017 
Dziennik elektroniczny Uonet+
Użytkowniku,

otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Adres strony internetowej e-dziennika to:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

 

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

            1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

                        https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Wyświetli się powitalna strona systemu

            2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy

            3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość

            4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło

            5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło

            6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

 

Do dziennika możemy także dostać się w prostszy sposób – poprzez link umieszczony na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:

http://zs.swidnica.zgora.pl/

i na stronie główniej w menu klikamy w – Dziennik Uonet+…

·         Loginem do dziennika jest wskazany adres e-mail

·         Hasło do dziennika musi mieć przynajmniej 8 znaków, w tym cyfrę i wielką literę

informacja ta automatycznie zostanie dostarczona dla rodziców/opiekunów

na adres e-mail przekazany wychowawcy klasy     

6.09.2017 Marcin Strzelczyk
Tornister na wagę zdrowia

TORNISTER NA WAGĘ ZDROWIA

Nieprawidłowy dobór szkolnego tornistra

może spowodować u dzieci trwałe  wady postawy.

Najczęściej spotykaną wadą postawy jest boczne skrzywienie kręgosłupa(skolioza),które z biegiem czasu może przybrać charakter trwały, możliwy do wyleczenia jedynie drogą operacyjną. W niektórych przypadkach może również dojść do zaburzeń wzrostu kości. Aby do tego nie dopuścić zwracajmy baczną uwagę na to, co nasze dzieci noszą w swoich tornistrach i jak je noszą.

Prawidłowo noszony tornister to tornister na obu ramionach i na jednakowej wysokościNiedbale zarzucenie plecaka na jedno ramię to jedna z najczęstszych przyczyn skolioz. Pamiętajmy również o odpowiednim wyregulowaniu szelek tornistra tak, by przylegał on ściśle do pleców.

Przeciążony plecak to druga, również istotna przyczyna powstawania wad postawy. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia dziecko nie powinno nosić ciężaru, który przekracza 10% wagi jego ciała – sprawdza się to jednak tylko w przypadku dzieci z prawidłową wagą. Ogólnie przyjmuje się, że dzieci poniżej szesnastego roku życia nie powinny nosić więcej niż 3 kg(dziewczynki) lub 5 kg (chłopcy), a w przypadku najmłodszych klas podstawowych (I-III) dopuszczalne maksimum to 3 kg.

Tymczasem okazuje się, że to właśnie maluchy noszą ze sobą najwięcej, przez co ich tornistry ważą nawet dwukrotnie więcej!!! Kontrolujmy, zatem zawartość plecaków dzieci i pilnujmy, by nie zabierały one do szkoły zbędnych rzeczy;

SZKOLNE PRZYBORY WYSTARCZĄ W ZUPEŁNOŚCI!!!
     

6.09.2017 Laura Kostrzewa 
Rekrutacja do projektu "Świat Nauki"
W naszej szkole rusza kolejny etap projektu„Świat Nauki”. 

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające z fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, informatyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Ponadto pojawi się oferta zajęć wyrównawczych z chemii, biologii i matematyki.

Dla uczniów klas II-III gimnazjum zaplanowan zajęcia zawodoznawcze z psychologiem.

Zajęciami objęci zostaną uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej - klasy 4 - 7.

Aktualnie trwa rekrutacja. Prosimy dzieci i rodziców o jak najszybsze dostarczenie deklaracji.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 11 września 2017r.
     

6.09.2017Joanna Jamroziak, Marcin Strzelczyk 
Zebranie z rodzicamiilustracja Marta Białek
Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 7 września 2017 r. (czwartek)

Prosimy rodziców i opiekunów o przygotowanie adresów e-mail na potrzeby dziennika elektronicznego.


     

1.09.2017 
Rozkład jazdy autobusów w dniach 4 - 8 września 2017 r.
W dniach 4-8 września autobusy  wg rozkładu z poprzedniego roku szkolnego.

Dnia 4 września odjazd autobusów po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego - godzina 10:30.


Od 11 września rozkład jazdy autobusów ulegnie zmianie.     

1.09.2017 
Plan lekcji od 4 września 2017 r.ilustracja Hanna Łotocka


Nowy  plan lekcji w Szkole Podstawowej w Świdnicy od 4 września 2017 r.


     

31.08.2017 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018ilustracja Aleksandra Bąk

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017 r. (poniedziałek)

8:00 - Msza święta
9:00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego
9:30 - spotkanie z wychowawcami     

12.08.2017 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Informacja o podręcznikachilustracja Hanna Czarny

W roku szkolnym 2017/2018 wszystkie podręczniki będą darmowe.

Wyjątkiem będą podręczniki do religii, które należy nabyć we własnym zakresie.

[zobacz podręczniki dla uczniów klas 4-5-6-7]

[zobacz podręczniki dla uczniów klas II i III]

        
aktualizacja 17.08.2017 
Patrzcie, jaką zdolną mamy młodzież

        [zobacz artykuł...]

20.06.2017 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Czwartek 22.06.2017r.

godzina 17:00 - uroczyste zakończenie dla uczniów klas III gimnazjum

Piątek 23.06.2017r.

godzina 8:10 - uroczysta Msza święta

godzina 9:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na Hali Sportowej

 - po apelu spotkanie z wychowawcami

godzina 10:30 - odjazd autobusów

godzina 10:31 - WAKACJE !!!

ilustracja Konrad Janek

        
19.06.2017 
Turniej piłkarski

Turniej piłkarski w Słonem

W dniu 13.06.2017r w szkole podstawowej w Słonem odbył się  turniej piłkarski klas 4-6. W zmaganiach piłkarskich brało udział 5 drużyn , które grały systemem każdy z każdym. Zwyciężył pierwszy zespół ze Świdnicy „FC Nam Się Nie Chce” w składzie którego grali:

1.       Hubert Gil

2.       Daniel Kwaśniak vel Kwaśniewski

3.       Kamil Gabalski

4.       Jakub Cichewicz

5.       Szymon Stiler

6.       Antoni Marczak

7.       Oskar Olichwer

Miejsce drugie wywalczył drugi zespół ze Świdnicy „ FC Wiewiórki Alvina” w składzie:

1.       Piotr Wlazły

2.       Dominik Moźdźeń

3.       Kacper Jurczak

4.       Hubert Chrzanowski

5.       Grzegorz Kremens

6.       Szymon Marczenia

Miejsce czwarte w turnieju zajęła najmłodsza drużyna ze Świdnicy „ FC Lubuscy” w składzie:

1.       Kamil Opieczonek

2.       Dominik Ziemianski

3.       Kacper Ziemianski

4.       Błażej Bednarski

5.       Antoni Bednarski

6.       Robert Janek

7.       Maksymilian Bartkowiak

8.       Alan Lewkowicz

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Gabalski

Najlepszym zawodnikiem na boisku został Szymon Marczenia

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy

Tomasz Cygański

 

        
20.06.2017 
Sportowa Liga Szkolna

Sportowa Liga Szkolna

to nie tylko rywalizacja sportowa, to także wspaniała zabawa i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Głównymi celami Sportowej Ligi Szkolnej są:

1.       Zdrowa rywalizacja sportowa w duchu fair play.

2.       Promocja zdrowego stylu życia.

3.       Integracja zespołów klasowych.

4.       Zachęcanie do czynnego uczestnictwa w rekreacji ruchowej i sportowej.

5.       Systematyczne podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności uczniów.

Na wynik końcowy uczestnictwa klas w lidze składają się punkty osiągnięte w 7 konkurencjach w Gimnazjum: sztafetowe biegi przełajowe, unihokej, p. siatkowa, koszykowa, p. ręczna i nożna oraz gra rekreacyjna „Kwadrant”. W 7 konkurencjach w Szkole Podstawowej: sztafetowe biegi przełajowe, unihokej, przeciąganie liny, dwa ognie, rzuty do kosza na czas, p. nożna i „Kwadrant”.

 W gimnazjum zwyciężyły w rywalizacji sportowej klasy: IA i IIB

W szkole podstawowej zwyciężyły klasy: IVb, Vb i VIb

 Małgorzata Furmanek

Tomasz Cygański

        
20.06.2017 
Finał LOM


FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

W LEKKOATLETYCE MŁODZIKÓW -  13.06.17 SŁUBICE

 
Z zawodów przywieźliśmy dwa medale zdobyte przez Kubę Motta w biegu na 100m i 200m przez płotki. W ubiegłorocznych zawodach Kuba zdobył brąz w skoku w dal i jego przygoda z LA rozpoczęła się w klubie ZLKL Zielona Góra.

Nieźle choć nie zdobywając medali wystartowali zawodnicy naszej 9-osobowej reprezentacji. Weronika Żukowska walczyła w skoku w dal, Kuba Cydzik w biegu na 600m, Szymon Kociański  na 1000m, Miłosz Januszewski w skoku wzwyż i w dal. Wysokie V miejsce udało się wywalczyć sztafecie 4x100 M w składzie: O. Wypych, J. Smoliński, K. Specht, K. Mott, która czasem 51,37 ustanowiła nowy rekord szkoły. Gratulujemy występu, medali i rekordów życiowych!

 

Małgorzata Furmanek

 \

        
20.06.2017 
Spotkanie informacyjne


Uwaga rodzice uczniów klas I Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2017/2018

Spotkanie informacyjne  odbędzie się dnia 21 czerwca 2017r.  o godzinie 17:00 w świetlicy szkolnej.

        
14.06.2017 
Międzyszkolne zawody

MIĘDZYSZKOLNE LIGOWE ROZGRYWKI UNIHOKEJA

DLA NAJMŁODSZYCH

Ponad 2 miesiące trwały spotkania ligowe w unihokeja chłopców organizowane po raz VIII przez Uczniowski Klub Sportowy Chynów. W rozgrywkach spotykało się 7 drużyn ze szkół zielonogórskich i Gmin Babimost,  Świdnica i Sulechów(Cigacice). System rozgrywek „Każdy z każdym” wyłonił najlepsze drużyny. Młodzi zawodnicy naszej szkoły startujący po raz pierwszy  w turnieju dzielnie walczyli plasując się wysoko w rankingu. Niestety ostatni przegrany 1:0 mecz z gospodarzami ostatecznie uplasował nas na V miejscu. Trochę żal ale zabawa, rywalizacja sportowa, nowo zawarte przyjaźnie warte były wysiłku. Dumni jesteśmy z Huberta Gila, Który został najlepszym bramkarzem turnieju – brawo! Gratuluję i myślę, ze za rok jeśli będzie okazja powalczymy o wyższe miejsce. 

        
8.06.2017 M. Furmanek
Wykaz uczniów klasy I na rok szkolny 2017/2018
Wykaz uczniów klasy I na rok szkolny 2017/2018

[zobacz listę...]

        
8.06.2017
Mistrzostwa Powiatu w lekkotletyce

FINAŁ LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

W LEKKOATLETYCE DZIECI STARSZYCH -  05.06.17 SULĘCIN

 
PO CICHU LICZYŁYŚMY NA MEDAL…………….A SĄ DWA!!!!

Dominik Możdżeń, Zuza Kruszona i Piotr Wlazły reprezentowali naszą szkołę w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce w kategorii dzieci starszych. Pokazali się z bardzo dobrej strony, walcząc bez kompleksów m. in. z zawodnikami klubów sportowych. Spektakularny sukces odniósł Dominik zdobywając 2 brązowe medale: na 300m i w skoku wzwyż. Poprawił  także znacznie rekord życiowy w biegu na 300m wynikiem 45,14s. Gratulujemy młodym zawodnikom startu i życzymy dalszych sukcesów w konkurencjach „Królowej Sportu”!!

 Małgorzata Furmanek

        
7.06.2017
Szkolny Konkurs Ortograficzny

18 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem Z ortografią na ty, którego celem było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do doskonalenia umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiemy, do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak uczestników – reprezentantów klas 4 i 5 SP, którzy tym razem nie pisali dyktanda, lecz zmierzyli się z testem ortograficznym. 

I miejsce - Alicja Kołodziej, kl. 4a

II miejsce - Aida Aławerdian, kl. 4a, Milena Rożniatowska, kl. 4b

III miejsce - Marcel Modelewski, kl. 5a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych.


 M. Karpińska -Lizurek

        
7.06.2017
Mistrzostwa Powiatu w lekkotletyce

 MISTRZOSTWA POWIATU

W LEKKOATLETYCE - `31.05.17 KARGOWA

W KATEGORII DZIECI STARSZE ( IV-VI SP)

Reprezentacja naszej szkoły (klasy IV-VI) startowała w lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół w Kargowej. Dla IV-klasistów był to pierwszy start i zmagania w konkurencjach „Królowej sportu”. Młodzi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe na 300, 600, 1000m oraz w skoku w dal i wzwyż.

Mistrzem i wicemistrzem Powiatu na 300m  i w skoku wzwyż (48,40;1,40 i awans do zawodów wojewódzkich) zdobył Dominik Możdżeń z kl. VIa. Na 300m był nie do pokonania od startu do mety, w skoku wzwyż 1,45 strącił łokciem mając 20 cm przewyższenie.

Brązowe medale i również awans do finału LOM po zaciętej walce do samej mety zdobyli: Julia Stasiukiewicz na 600m i Piotr Wlazły na 1000m.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

 Małgorzata Furmanek

        
1.06.2017
Konkurs świetlicowy
W miesiącu maju odbył się konkurs świetlicowy. Dzieci miały do wykonania dowolną techniką pracę plastyczną pt. „Jak uratować mamę”. Podopieczni mogli zainspirować się filmem animowanym
o takim samym tytule, który wcześniej oglądaliśmy na zajęciach świetlicowych.

Jury jednomyślnie przyznało dwa pierwsze miejsca:

Michał Cydzik – kl. I
Helena Pogoda – kl. II a

Drugie miejsce:
Hubert Szczyrk – kl. I

Trzecie miejsce:
Marcel Pawlak- kl. II a

Wygrani odebrali nagrody rzeczowe. Gratulujemy dzieciom i zachęcamy do dalszej aktywności J

Świetlica kreatywnie

Maj zdominowany przez zabawy  konstrukcyjne! Dzieci poza budowlami z klocków wykazały się szczególną kreatywnością same tworząc grę m.in. cymbergaj.

 
 

Wychowawcy świetlicy


         

1.06.2017
Ekopiknik na Dzień Dziecka

Wójt Gminy Świdnica zaprasza 1 czerwca na Ekopiknik - imprezę plenerową dla dzieci, zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, która odbędzie się na terenie Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, a poświęcona jest tematyce segregacji odpadów. Wydarzenie to dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. W trakcie pikniku odbędą się liczne warsztaty i konkursy dla dzieci oraz spektakl lalkowy pt. "Teatralne przygody kapitana Planety". Dzieci będą miały okazję również wysłuchać ciekawej prelekcji  dotyczącej znaczenia segregacji śmieci. Serdecznie zapraszamy!


[zobacz więcej...]

         

31.05.2017
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w Sulechowie – finał

Dnia 26 maja odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w Sulechowie. W tym roku szkolnym konkurs obejmował zakres wiedzy od narodzin do wyboru na papieża. Dodatkowo uczniowie musieli zapoznać się z dwoma rozdziałami encykliki Ojca Świętego – „Slavorum apostoli”. Naszą szkołę reprezentowało dzielnie pięciu uczniów: Kacper Równicki z kl. II b oraz

Michał Blum  z kl. I a, który zajął II miejsce

Paulina Szeląg z kl. II a,  która zajęła III miejsce

Miłosz Januszewski z kl. II b, który  zdobył wyróżnienie

Jakub Szyja z kl. I a, który zdobył wyróżnienie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


[zobacz zdjęcia...]

         

29.05.2017 M. Mordel
Olimpus Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

     Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o świętym Janie Pawle II organizowanym przez OLIMPUS.

      Celem konkursu była popularyzacja życia i dzieła jednego z największych Polaków. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z materiałów dostępnych na stronach internetowych i testów archiwalnych. Konkurs miał zakres ogólnopolski i odbył się równolegle we wszystkich szkołach w dniu 31 marca 2017r.

     Na poziomie SP w Polsce wzięło udział 4045 uczniów w tym 21 uczniów naszej szkoły. Ranking uzyskanej punktacji(max 240pkt)potwierdził, że uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy zajęli od 13 do 44 miejsca.

     Natomiast na poziomie Gimnazjum w Polsce wzięło udział 2569 uczniów w tym 7 uczniów naszej szkoły. Ranking uzyskanej punktacji(max 238 pkt.) uczniowie naszej szkoły zajęli od 33 do 57 miejsca.


         

29.05.2017 W. Tkaczyk, M. Mordel
Edukacja nasz absolutny priorytet

ŚWIDNICA - TRZECIĄ GMINĄ W POLSCE

Samorządy przyjazne edukacji (2017) w trosce o edukację i współdziałanie z rodzicami,

nauczycielami i uczniami

Daria Bielenin-Palęcka  - 23-05-2017

Czy są takie miejsca w Polsce, w których większą uwagę władze lokalne przywiązują do oświaty? Próbuje to badać Fundacja Evidence Institute, która ogłosiła wyniki rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji 2017”. Analiza dostępności przedszkoli oraz wyników egzaminów zewnętrznych pokazuje, że wśród największych miast Rzeszów najlepiej dba o edukację. W rankingu wszystkich samorządów najlepsze okazały się małe gminy: Podkowa Leśna i Michałowice z Mazowsza oraz Świdnica z woj. lubuskiego. Wśród gmin, które borykają się z ponadprzeciętnym bezrobociem i niskimi dochodami najlepsze efekty w oświacie osiągnęła gmina Tczów.

Jednostki samorządu terytorialnego: gminy, miasta na prawach powiatów oraz powiaty, pełnią bardzo ważną rolę w systemie edukacji. Zarządzają one oświatą na swoim terenie, dystrybuują pieniądze przekazywane z budżetu państwa i dokładają do nich własne środki, decydują o wyborze dyrektorów czy sieci szkolnej. Mądry samorząd może wspierać i rozwijać oświatę na swoim terenie, dbając nie tylko o obecnych uczniów, ale przede wszystkim o swoją przyszłość. Choć z pewnością w edukacji najważniejsi są uczniowie i nauczyciele, to rola samorządów w Polsce też jest bardzo istotna – uważają organizatorzy badania.

Dlaczego taki ranking?

Samorządy to ważne ogniwo oświaty w Polsce, jednak często ich rola sprowadzana jest do finansowania szkół. Jak wynika z najnowszego badania Fundacji Naukowej Evidence Institute wysoki budżet nie jest dla miast i gmin jedynym warunkiem, niezbędnym do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Równie ważne jest długofalowe, strategiczne myślenie o edukacji i umiejętność współpracy pomiędzy władzami gminy a szkołą.

Ranking „Miejsca sprzyjające edukacji 2017” uwzględnia różnorodne warunki, w jakich funkcjonują samorządy, stąd osobną kategorię stanowią gminy z ponadprzeciętną stopą bezrobocia oraz dochodami poniżej średniej. Pozwala to na stworzenie rzetelnej mapy edukacyjnej Polski. Pełne wyniki rankingu można zobaczyć tutaj.

Kim są najlepsi?

W kategorii gmin liczących mniej niż 20 tysięcy mieszkańców w czołówce rankingu, znalazły się dwie podwarszawskie gminy: Podkowa Leśna oraz Michałowice, a także niewielka gmina w województwie lubuskim, Świdnica. Podobnie prezentują się rezultaty rankingu w kategorii gmin od 20-100 tysięcy mieszkańców. Tutaj pierwsza trójka to: podwarszawska Lesznowola, gmina Zielonki z województwa małopolskiego oraz na trzecim miejscu, sąsiadujące z Warszawą, Piaseczno.

ilustracja Konrad Janek

         

25.05.2017
Dziecięcy Festiwal Sztuki

W dniach 19 – 21 maja 2017 r. dla uczniów gmin Lübbenau, Świdnicy i Nowogrodu Bobrzańskiego odbył się po raz kolejny Dziecięcy Festiwal Sztuki. W tym roku gospodarzem polsko-niemieckiego spotkania była Szkoła Podstawowa w Niwiskach.

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Natalia Koj, Aida Aławerdian (klasa 4a SP), Aleksandra i Amelia Głowackie, Dominika Kisiel, Oliwia Olszewska (klasa 5a SP) oraz Wiktoria Ziemiańska i Nikola Gałat (klasa IB Gimnazjum).

W ramach programu zajęć Dziecięcego Festiwalu Sztuki, częściowo przeprowadzanych w terenie, dzieci poznały historię i obiekty zabytkowe znajdujące się w Niwiskach. Uwieńczeniem tego spotkania z historią było utworzenie hasła w obu językach i stworzenie w formie plakatu minipanoramy Niwisk. Kolejnym wyzwaniem artystycznym były warsztaty z twórcami ludowymi – państwem Teresą i Markiem Zatwarnickimi. Podczas zajęć dzieci poznały techniki papieroplastyki oraz szycia tzw. lalek szmacianek. Rękodzieło to wyjątkowo barwne wyzwanie plastyczne zawierające motywy typowe dla kultury, w której powstają.

Warsztaty zaowocowały powstaniem pięknych prac posiadających niezaprzeczalne walory artystyczne. Młodzi twórcy wykonali kolorowe i zabawne, szmaciane sówki przytulanki oraz wiosenne kosze pełne kolorowych, papierowych kwiatów. Powstałe podczas Dziecięcego Festiwalu Sztuki wyroby rękodzieła artystycznego zostały zaprezentowane na wspólnej wystawie w Niwiskach.


         

25.05.2017 R. Uss-Wocial
Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w Gorzowie

18 maja odbył się Diecezjalny Zjazd  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Hubert Gil z kl. 6b, Weronika Żukowska z kl. IIA i Sebastian Michalczyk z klasy IIIA wraz z opiekunami p. wicedyrektor Anetą Bukowiecką i ks. Robertem Tomalką. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Później była prezentacja i pantomima o Papieżu Polaku w wykonaniu gospodarzy. Kolejnym etapem tego spotkania były zawody sportowe – Bieg Uliczny. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Hubert Gil, w kategorii gimnazjów – I miejsce zajął Sebastian Michalczyk, Weronika Żukowska, która była pierwsza w kategorii dziewcząt, zdobyła  VI miejsce.

Jak zauważył pasterz naszej diecezji „ Takie spotkania są bardzo potrzebne, aby pokazać młodemu pokoleniu, że świętość to nie przeszłość, świętość to teraźniejszość i nade wszystko przyszłość dla każdego z nas. Można być człowiekiem kultury, można być sportowcem, a jednocześnie być blisko Boga.”


         

25.05.2017 A. Bukowiecka, ks. R. Tomalka
"DZIEŁO  się czyli SZTUKA ... bujania w  obłokach"

Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali Laureatami II edycji Konkursu "DZIEŁO się czyli SZTUKA" ... bujania w obłokach. 

Laureaci konkursu:

Amelia Głowacka - wyróżnienie w kategorii Szkoła Podstawowa 

Emilia Fudali - wyróżnienie w kategorii Gimnazjum

Prace zostały zrealizowane pod opieką nauczyciela: Renaty Uss-Wocial

Wirtualną wystawę prac w tym wszystkie prace nagrodzone można obejrzeć na www.plastyk.zgora.pl oraz profilu FB szkoły.

Gratulujemy!

         

22.04.2017
Wymiana szkolna z Drohobyczem

W ramach porozumienia zawartego 24 września 2015r.  między Ogólnokształcącą Szkołą nr 4 w Drohobyczu a Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy 20 uczniów z naszej szkoły pojechało na Ukrainę. Towarzyszyły im dwie opiekunki: Marta Fudali oraz Małgorzata Węgłowska. W skład delegacji wchodzili również: wójt Gminy Świdnica – Adam Jaskulski, zastępca wójta  - Arisa Jaz, inspektor ds.promocji i współpracy zagranicznej - Maja Kostrzewa, dyrektor Zespołu Szkół w Świdnicy - Liliana Reimann oraz rodzice niektórych uczniów.

Program, który został dla nas przygotowany przez przedstawicieli strony ukraińskiej, był niezwykle bogaty. Na długo w naszej pamięci pozostaną wrażenia z wycieczki do Lwowa – jednego z najpiękniejszych miast na Ukrainie. Dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się fabryka czekolady i kopalnia kawy. Opera Lwowska, Sobór Świętego Jerzego, pomnik Adama Mickiewicza i Katedra Łacińska to tylko część zabytków, które mieliśmy szansę zwiedzić. Kolejnym interesującym punktem programu było delfinarium w Truskawcu. Tutaj przekonaliśmy się, że delfiny  nie tylko potrafią wykonać niezwykły pokaz, ale też pięknie rysują  i śpiewają. Natomiast  podczas  pobytu w Drohobyczu zwiedziliśmy Muzeum Brunona Schulza, uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym oraz odwiedziliśmy drohobycką kopalnię i fabrykę soli. Poza tym mieliśmy możliwość uczestniczyć w lekcjach plastyki, języka ukraińskiego, języka polskiego, muzyki i matematyki. Nasza wizyta zakończyła się uczestnictwem w uroczystej akademii z okazji 70-lecia szkoły. Przedstawienie  we Lwowskim Obwodowym Muzyczno-Dramatycznym Teatrze im. J. Drohobycza na długo pozostanie w naszej pamięci.

Bez wątpienia był to dla nas wyjątkowy czas spędzony w gronie wyjątkowych osób .

 O tym, jakie są wrażenia naszych uczniów po wizycie na Ukrainie, przeczytacie w załącznikach.

         

[zobacz zdjęcia...]

[przeczytaj relację nr 1...]

[przeczytaj relację nr 2...]

[przeczytaj relację nr 3...]

[przeczytaj relację nr 4...]

17.04.2017
Konstytucja 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas 1-3 SP zebrali się, aby uczcić 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 3a i 3b przedstawili historyczne wiadomości o Konstytucji 3 Maja. Recytowali wiersze patriotyczne. Na zakończenie części artystycznej uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. „Polonez 3 Maja”. Spotkanie odbyło się na tle biało-czerwonej dekoracji.


[zobacz więcej...]

16.04.2017 M. Wimonć
OOM  - Szermierka

W tym roku w naszym regionie są rozgrywane zawody XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W jej ramach od 4 do 10 maja odbyły się w Drzonkowie zawody szermiercze, które zostały podzielone na trzy bloki – szpada, szabla i floret. W zawodach łącznie wystartowało 252 zawodników i zawodniczek z 16 województw i 40 klubów krajowych. Imprezę otworzył przewodniczący Sejmiku Lubuskiego – Czesław Fiedorowicz.

 Wszystkie turnieje szermiercze rozpoczynały się od konkurencji indywidualnych, a dzień później kończyły zmaganiami drużynowymi. W pierwszym bloku, w którym rywalizowali szpadziści, bardzo dobrze wypadły reprezentantki województwa lubuskiego. Dominika Pawłowska została indywidualną mistrzynią Polski w kategorii juniorek młodszych. Dzień później nasze zawodniczki sięgnęły po złoto w zmaganiach drużynowych. Do  Dominiki Pawłowskiej dołączyły Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska oraz Marta Michalczyk. Z kolei nasi zawodnicy, w składzie Jan Marczak, Sebastian Michalczyk, Kamil Kasperczak oraz Arkadiusz Kozłowski, uplasowali się na wysokim 4 miejscu w konkurencji drużynowej.

 


16.04.2017 T. Cygański
Konkurs PCK

8 maj - Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

 

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja, w dniu urodzin Henryka Dunanta, założyciela Czerwonego Krzyża. Z tej okazji na całym świecie organizowane są imprezy okolicznościowe podkreślające historię i  wagę Czerwonego Krzyża oraz misję i zasady, którymi kieruje się nasze Stowarzyszenie.

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od 37  lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów VI klas podstawowych. O godz. 8:30 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli  w Zielonej Górze odbył się zielonogórski etap rejonowy konkursu, podczas którego rywalizowało 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki : Maria Kostrzewa i Emilia Dziewa, które zajęły IV miejsce.

 


16.04.2017 M. Furmanek
Zawody LA

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE - `16.05.17 SULECHÓW W KATEGORII MŁODZIKÓW( I i II kl. G)

We wtorek, 16 maja, 24-osobowa reprezentacja naszego gimnazjum walczyła
na Stadionie Miejskim w Sulechowie w konkurencjach lekkoatletycznych. Bilans wtorkowych zmagań to aż 9 medali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych!!!

            Medaliści, którzy uzyskali awans do czerwcowych zawodów wojewódzkich:

1.  Weronika Żukowska – mistrzyni powiatu w biegu na 300m – 49,24 i w skoku w dal – 4,69m.

2. Jarek Smoliński – mistrz powiatu w skoku w dal – 5,40m i wicemistrz w sztafecie 4x100m.

3. O. Wypych, J. Smoliński, K. Specht, J. Mott – wicemistrzowie w sztafecie 4x100m.

4. Jakub Cydzik – wicemistrz w biegu na 600m.

5. Szymon Kociański – III miejsce w biegu na 1000m.

6. Miłosz Januszewski – III miejsce w skoku wzwyż.

7. Jakub Mott – III miejsce w biegu na 300m.

8. Anita Kuleczka – III miejsce w pchnięciu kulą.

Gratulujemy medalistom i życzymy udanych występów podczas finału LOM w Słubicach.

Małgorzata Furmanek

[zobacz więcej...]

16.04.2017 M. Furmanek
Wycieczka do lasu

Lekcja przyrody w terenie

Dzięki uprzejmości pana leśniczego – Krzysztofa Wiśniewskiego uczniowie klasy 6b uczestniczyli w bardzo ciekawej wyprawie po naszych świdnickich lasach. Spacerując po lesie i szukając pierwszych oznak wiosny, dotarliśmy do „Dereniówki”. Jest to niezwykłe miejsce z aleją pięknych i okazałych daglezji, będących pomnikami przyrody. To miejsce powinni zobaczyć wszyscy! Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, na czym polega zalesianie terenów leśnych – sposobami naturalnym i sztucznym. Rozpoznawaliśmy przeróżne gatunki drzew, w tym piękne okazy buków. Najlepsze spotkało nas na koniec. Pan Krzysztof zabrał nas nad źródliska, które są objęte ochroną. Niezwykłość tego miejsca zachwyciła wszystkich. Cisza, spokój, szum wody, śpiew ptaków i krajobraz, w który nie ingerował człowiek. Wrażenia niezapomniane! Serdecznie polecamy wycieczki po lasach, szczególnie po tych nam najbliższych.

 

[zobacz więcej...]

16.05.2017 E.Pentek, K. Olichwer 

Mamy laureatkę konkursów przedmiotowych

28 kwietnia w auli Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań dla laureatów konkursów przedmiotowych w województwie lubuskim i ich opiekunów. Naszą szkołę reprezentowały laureatka olimpiady języka angielskiego – Saffiya Shahabi i jej nauczycielka – pani Anita Kucharczyk. Uroczystość uświetniły swoją obecnością pani kurator Ewa Rawa oraz przedstawicielki Urzędu Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Na większości zebranych bardzo duże wrażenie zrobiły liczby – do sześciu różnych konkursów przedmiotowych  (z historii, języków angielskiego, polskiego i niemieckiego, matematyki oraz przyrody) na szczeblu szkolnym przystąpiło 15046 uczniów, na szczeblu rejonowym 3338, wojewódzkim – 402, a laureatami zostało 102 uczniów lubuskich szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w tej setce najlepszych znalazła się nasza uczennica!!!

 


7.05.2017 A. Kucharczyk

Przygotowania do świąt

Przygotowania do Wielkanocy  w naszej świetlicy.

    W kwietniu w świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne związane z Wielkanocą, podczas których dzieci pod opieką pań prowadzących, poznawały rozmaite techniki wykonywania pisanek oraz króliczków wielkanocnych

 


11.04.2017 wychowawcy świetlicy
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

11 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Akademickich w Zielonej Górze odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Jessika Węclewicz i Kuba Cydzik reprezentowali naszą szkołę w tych mistrzostwach. Każdy z zespołów miał 6 minut na udzielenie pomocy poszkodowanym na przygotowanych stacjach urazowych. Następnie sędziowie oceniali ich działania, omawiali popełnione błędy i przyznawali punkty. Oprócz tego Kuba i Jessika musieli wykazać się sprawnością fizyczną i wiadomościami o historii PCK i zdrowym stylu życia. Nasza drużyna w tym składzie startowała po raz pierwszy i zajęła V miejsce na 9 drużyn gimnazjalnych . Gratulujemy!

 


11.04.2017 M. Furmanek
Gimnazjada

PÓŁFINAŁY LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W UNIHOKEJA - GIMNAZJADA

Wicemistrzowskie drużyny chłopców i dziewcząt z powiatu, reprezentanci naszej szkoły rozegrali bardzo trudne, stojące na wysokim poziomie mecze półfinałowe LOM w unihokeja. Spotkały się drużyny z Zielonej Góry, Czarnowic, Maszewa, Babimostu. Nie udało się naszym zawodnikom znaleźć w dwójce drużyn awansujących do finału wojewódzkiego ale zajęli dobre IV i V miejsce, zdobywając cenne doświadczenia, zawierając nowe znajomości. Zakończyliśmy rozgrywki halowe i przygotowujemy się do zawodów lekkoatletycznych.

 


11.04.2017 M. Furmanek
"Zajączek dla najmlodszych"

„ZAJĄCZEK DLA NAJMŁODSZYCH”

                         W tygodniu  przedświątecznym  uczniowie  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

w Świdnicy  podsumowali  wiosenną  akcję  dobroczynną  pod  hasłem „ ZAJĄCZEK  DLA   NAJMŁODSZYCH ”. Rozpoczęto    z końcem marca. Członkowie wolontariatu oraz  koła PCK  byli koordynatorami w  swoich zespołach klasowych. Dzięki młodzieży  oraz życzliwości rodziców  zebrano książki,  zabawki  i słodycze dla  najmłodszych. Wiosenny  kiermasz słodkich  wypieków  pozwolił na przygotowanie prezentów  w postaci  ubranek  i kosmetyków.

Nasza  akcja  charytatywna odbywała się  w atmosferze znakomitej  współpracy  z Gminnym Ośrodkiem  Pomocy  Społecznej  w Świdnicy. Owoce  wspólnego  zaangażowania   młodzieży i dorosłych trafią  do  najmłodszych i  mamy  nadzieję, sprawią  radość  obdarowanym.

                        Wszystkim uczestnikom  zbiórki darów  koleżankom, kolegom z klas, zespołowi  wolontariuszy,  rodzicom i  nauczycielom, składamy  serdeczne podziękowania  za wysiłek i pracę  włożoną  w  przygotowanie i przeprowadzenie  akcji .

                        Życzymy  wspaniałych, kolorowych, pełnych radości i szczęścia  świąt.

                                                                                                            Wolontariusze

                                                                                  Zespołu Szkół im.  Jana Pawła  II w Świdnicy

 


11.04.2017
Świat Nauki

Już od kilku tygodni uczniowie naszej szkoły biorą udział w szeroko zakrojonym przedsięwzięciu o nazwie ”ŚWIAT NAUKI”. Jest to projekt obejmujący tygodniowo:

 • ·         7 godzin zajęć rozwijających z matematyki,
 • ·         2 godziny zajęć rozwijających z chemii,
 • ·         2 godziny zajęć rozwijających z fizyki,
 • ·         2 godziny zajęć rozwijających z geografii,
 • ·         7 godzin rozwijających z informatyki,
 • ·         7 godzin zajęć rozwijających z języka angielskiego,  
 • ·         1 godzinę zajęć wyrównawczych z chemii,
 • ·         1 godzinę zajęć wyrównawczych z biologii,
 • ·         4 godziny zajęć wyrównawczych z matematyki,
 • ·         doradztwo zawodowe z psychologiem dla wszystkich klas gimnazjum,
 • ·         doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Mamy nadzieję, że udział w tych praktycznych lekcjach przyczyni się do wzrostu zainteresowania się uczniów ciekawym światem nauki.


6.04.2017 J. Jamroziak, M. Strzelczyk
Podsumowanie XII edycji Dni Zdrowia

Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Staramy się dbać o zdrowie zgodnie z maksymą: lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzieci i młodzież uczestniczyła w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie.

ilustracja Hanna Czarny 

[zobacz więcej...]

4.04.2017 M. Furmanek
Odkryjmy tajemnice Wszechświata

Dnia 20.03.2017 roku było nam niezwykle miło być gośćmi w Planetarium Wenus. Po raz trzeci byliśmy uczestnikami konkursu astronomicznego „Odkryjmy tajemnice Wszechświata”.

W tym roku przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy prace przygotowane przez grupę z klasy IA gimnazjum pt.: „Łowcy zjawisk astronomicznych przedstawiają” oraz pracę indywidualną Jakuba Jeduta z klasy IIIA gimnazjum pt.: „Droga mleczna”.  W konkursie zostało łącznie zaprezentowanych 21 prac, które stały na bardzo wysokim poziomie, były bardzo urozmaicone i prezentowały różne podejścia do tematu. Jury miało nie lada trudność, by wyłonić zwycięzców. Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięła udział drużyna z Bielska-Białej, co świadczy o tym, że konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, także poza województwem lubuskim. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła uczennica Celina Ciecierska z I LO im. A Mickiewicza w Sulęcinie, za projekt „Pomiar promieniowania radiowego przy pomocy prostego radioteleskopu”. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli Mateusz Woźniak i Hubert Piwiński z Sekcji Astronomicznej Szkoły Talentów w Centrum Kultury w Żaganiu, za projekt „Małe jest piękne” (dotyczącej odkrycia kilku planetoid w Układzie Słonecznym.

     [zobacz więcej...]

[zobacz więcej...]

4.04.2017 K. Olichwer
Finał Olimpiady Franciszkańskiej

Dnia 29 marca odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe w Siedlcach. Nasz uczeń Jakub Szyja z kl. I A zajął 15 miejsce na  80 uczniów z całej Polski.  Choć przebyliśmy ponad 500 km (w jedną stronę), warto było się natrudzić. Jakub wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat św. Maksymiliana, poznał jego Pisma , życie oraz Pismo św.  W konkursie tym nikt nie mógł czuć się przegranym, bo każdy, kto trochę bliżej pozna postać św. Maksymiliana Kolbego, znajdzie w nim wzór do naśladowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym wyjeździe, pani Dyrektor oraz ks. Proboszczowi naszej parafii.

Galeria zdjęć www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

     

3.04.2017 M. Mordel
Poznajemy zawody naszych rodziców

 

ilustracja Laura Szczepańska, Eliza Derlatka

Nasi drugoklasiści poznają miejsca pracy swoich rodziców. Dnia 30 marca wybieramy się do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez mamę Zosi. Uczniowie zwiedzają sale rozpraw, archiwum akt, pokój przesłuchań oraz pracowników sądu. Mieli okazję również brać udział w specjalnie przygotowanej dla dzieci rozprawie, obserwując prace Sędziego,  Oskarżyciela i Obrońcy.  Z pewnością była to dobra lekcja.


    

[zobacz zdjęcia...]

4.03.2017 S. Dybionka, E. Brzezińska
"Cztery pory roku – barwy i cienie"

 

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „TĘCZA” pod hasłem: „Cztery pory roku – barwy i cienie, przeprowadzonego przy merytorycznej współpracy z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – została rozstrzygnięta.

Wielki sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy za wykonane prace plastyczne uzyskali wyróżnienia na szczeblu ogólnopolskim:

·         w kategorii „młodziki” – Maja Hawrylczak (klasa 6a);

·         w kategorii „gimnazjalista” – Joanna Białek (klasa IIIA) oraz Wiktoria Ziemiańska (klasa IB);

·         dyplom „za wykonanie znakomitej pracy”Jakub Jedut (klasa IIIA);

·         pozostali uczestnicy konkursu, w obu kategoriach wiekowych, otrzymali dyplomy uznania: Anna Dziewa, Natalia Koj, Alicja Kołodziej (klasa 4a), Michał Madera (klasa 4b), Oliwia Gałat (klasa 5b), Emilia Dziewa i Aleksandra Wlazły (klasa 6a), Klaudia Żarów (klasa 6b), Zuzanna Nerkowska (klasa  IA), Paulina Szeląg (klasa IIA), Emilia Fudali i Kacper Równicki (klasa IIB).

Wszystkim młodym twórcom serdecznie gratulujemy !!!

       

31.03.2017 R. Uss-Wocial
II PRZEGLĄD SZKOLNEJ TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ


Nasi uczniowie z koła teatralnego "Frugo" biorą udział w prezentacji dziecięcych kół teatralnych.

29 marca 2017r. pomiędzy godziną 10:00 a 11:30 zapraszamy na przedstawienie pt. "Mrowisko".

       

27.03.2017
Targi edukacyjne


Jak co roku uczniowie klas III gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w Targach Edukacyjnych Absolwent 2017 organizowanych w Zielonej Górze. Targi dają możliwość porównania ofert wielu placówek edukacyjnych w jednym miejscu – w tym bieżącej weryfikacji i zestawiania interesujących kwestii związanych z podjęciem nauki, prezentują oferty szkół na różnych szczeblach nauczania. Są okazją do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół: nauczycielami, uczniami. Dają możliwość uzyskania informacji których nie ma w informatorach i na stronach internetowych, wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości, uzyskania najaktualniejszych informacji na temat oferty edukacyjnej szkół i uczelni. Mamy nadzieję, że udział w targach pomoże uczniom w podjęciu właściwej decyzji o wyborze zawodu i szkoły.

       

22.03.2017 A. Kucharczyk, Z.Perwiński, E. Wiszniewska
Zajęcia warsztatowe


Uczniowie kl. IV a, IV b i VI b uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga i psychologa  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Sulechowie Filia w Zielonej Górze. Zajęcia dotyczyły integracji zespołu klasowego, skutecznej komunikacji i konfliktów w klasie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyli w zajęciach.

                                                                                                       

  

22.03.2017 Eliza Wiszniewska
Zebranie z rodzicami

ilustracja Marta Białek

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się 23 marca 2017r. o godzinie 17:00       16.03.2017
Zajączek dla najmłodszych

       
16.03.2017 M. Furmanek
Dni Zdrowia

ilustracja Helena Pogoda

20 marca:

1.         DZIEŃ RADOŚCI – rozpoczynamy dni zdrowia w szkole, wszyscy ubieramy się kolorowo i oryginalnie! Najoryginalniejszy strój zostanie nagrodzony.

2.         Witaminowe przysmaki „Zdrowo jemy, lepiej żyjemy” – prezentacja i degustacja na korytarzu szkolnym - klasy 1-3 SP.

3.         Konkurs zdrowej ortografii dla klas I-III G, 2 lekcja- biblioteka po 2 osoby z klasy,  prowadząca: T. Przykuta.

4.         Pogadanki na godzinach z wychowawcą:

           zdrowe, racjonalne odżywianie – piramida zdrowia, film profilaktyczny

           „112 w kolejce po życie” – film edukacyjny (podczas trwania dni zdrowia).

21 marca Witamy wiosnę:

1.         Zdrowo, bezpiecznie i radośnie mówimy „Dzień dobry” wiośnie, marsz na powitanie Wiosny – klasy 1-3 SP.

2.         Przedstawienie klasy 1SP: „Zdrowie na wiosnę”.

3.         Konkurs plastyczny na plakat, klasy 1-3: „Nasz talerz zdrowia” (co powinno znaleźć się na talerzu by być zdrowym, pełnym energii, wystawa na korytarzu szkolnym).

4.         II edycja Wiosennego Turnieju Gier dla klas IV-VI : rozgrywki sportowe, konkurs wiedzy o zdrowiu, plakat „Ścieżkami zdrowia”(zdrowa żywność, aktywność fizyczna, higiena osobista, ochrona środowiska) -  2-5 lekcja hala sportowa, prowadzący: M. Furmanek, wychowawcy.

5.         Warsztaty i pokaz kulturystyczny dla klas I-III G: Łukasz Mizera – trener personalny w klubie Funfit II (sala gimnastyczna 3-4 lekcja).

6.         Konkurs klasowy na hasło, motto lub rymowankę promującą dobry klimat w szkole, zawierające treści promocji zdrowia( format plakatu) – kl. I-III G.

7.         Rozgrywki sportowe dla klas I-III G (sala gimnastyczna, 1-2 lekcja, prowadzący T. Cygański).

22 marca:

1.         Konkurs pod hasłem: „ Piosenka zdrowia Ci doda” dla klas 1-3 SP.

2.         „Ruszaj się, bo zardzewiejesz”  - warsztaty taneczne break dance dla kl. IV-VI SP, prowadzący: Maciej Wieczorek - studio Tabasco Break Rebels, tancerz w Teatrze Lubuskim (3-4 lekcja, sala gimnastyczna).

23 marca:

1.         Konkurs zdrowej ortografii dla klas IV-VI SP, 5 lekcja - po 2 osoby z klasy, prowadzący: M. Karpińska-Lizurek.

2.         „Ruszaj się, bo zardzewiejesz” warsztaty taneczne dla najmłodszych– klasy 1- 3 SP, prowadzący: Barbara Mieszkalska Studio „ Łap taniec”( sala gimnastyczna).

3.         Sprawdzamy swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód z reprezentantem polski w biegach przeszkodowych i survivalowych Rafałem Kaszą – kl. IV-VI SP(3-5 lekcja hala sportowa).

4.         Konkurs sportowo-ekologiczny „Jestem Eko’ – klasy 1-3 SP.

                                                                                          

16.03.2017 zespół do spraw promocji zdrowia
Trwają zapisy do szkoły

ilustracja Hanna Czarny

ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW

I ICH RODZICÓW Z TERENU GMINY ŚWIDNICA

Od 1 września 2017r. naszym przyszłym uczniom i ich rodzicom oferujemy:

                    indywidualne podejście do ucznia;

                    wysoki poziom zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia szkoły w postaci tablic interaktywnych, programów multimedialnych, pracowni komputerowej;

                    zajęcia z religii i etyki,

                    naukę języków obcych:

·                    j. angielskiego od klasy 1 SP;

·                    j. niemieckiego od klasy 4 SP;

                    bogatą ofertę kół zainteresowań dla uczniów realizowanych między innymi w ramach projektu EFS „Świat Nauki”;

                    zajęcia rozwijające talenty i zdolności naszych wychowanków;

                    zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze;

                    zajęcia rewalidacyjne;

                    opiekę pedagogiczną i psychologiczną;

                    opiekę logopedyczną,

                    gimnastykę korekcyjną,

                    zajęcia wychowania fizycznego w sali gimnastycznej oraz hali sportowej;

                    naukę pływania, (dla klas 2 i 3 SP);

                    codzienną opiekę pielęgniarki szkolnej;

                    darmową opiekę świetlicy od godz. 7:30 do godz. 16:30;

                    obiady;

                    dziennik elektroniczny (nowość od roku szkolnego 2017/2018);

                    koło teatralne (wyjazdy do teatru, szkół, przedszkoli, konkursy ProArte);

                    szkolny wolontariat;

                    sportowe zajęcia pozalekcyjne (SKS);

                    wycieczki rowerowe w ramach działalności Koła Turystycznego Kret;

NASZA SZKOŁA JEST OTWARTA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW

I ICH RODZICÓW PRZEZ 365 DNI W ROKU!!! ZAPRASZAMY!!!

                                                                                              

 ilustracja Jowita Walania

[pobierz podanie do szkoły podstawowej...] 

[pobierz podanie do oddziału przedszkolnego..] 

10.03.2017
Wielki sukces naszego ucznia

Jakub Szyja, uczeń klasy I A  zajął   II miejsce w Olimpiadzie Franciszkańskiej  w etapie diecezjalnym i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Zakres wiedzy obejmował znajomość faktów z  życia św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Pisma św. – ewangelia według św. Marka.  Finał odbędzie się w Siedlcach pod koniec marca. Trzymamy kciuki!!!

 

                                                                                                     

5.03.2017 Małgorzata Mordel
Szkolne zmagania językowo-ortograficzne

17 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został przeprowadzony konkurs pt. Szkolne zmagania językowo-ortograficzne. Wzięli w nim udział reprezentanci klas 4-6 SP.

Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzanie wrażliwości językowej oraz zachęcenie młodych ludzi do zgłębiania tajników polskiej ortografii.

 Zdobywając I miejsce, najlepszymi okazały się jednocześnie trzy drużyny:

 Klaudia Żarów i Gustaw Feliński z kl. 6b

Julia Stasiukiewicz i Agata Häusler z kl. 5b

Aida Alawerdiar i Alicja Kołodziej z kl. 4a

 II miejsce: Maria Kostrzewa i Szymon Marczenia z kl. 6a

Gratuluję!

 
                                                                                                     

5.03.2017 Marta Karpińska
Projekt "Świat Nauki"


 

W naszej szkole rusza projekt „Świat Nauki”. Będzie on realizowany w latach 2017 – 2023.

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające z fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, informatyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Ponadto pojawi się oferta zajęć wyrównawczych z chemii, biologii i matematyki.

Zajęciami objęci zostaną uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej - klasy 4 - 6.

Aktualnie trwa rekrutacja. Prosimy dzieci i rodziców o jak najszybsze dostarczenie deklaracji.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 1 marca 2017r.

[zobacz więcej...] 
16.02.2017 koordynatorzy J.Jamroziak, M.Strzelczyk 
Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

We wtorek 21.02.2017r. odbył się w naszej szkole Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej, w którym główną zagrodą był bon na wyjazd klasy do kina lub na basen. Brały w nim udział wszystkie klasy 4 – 6 Szkoły Podstawowej oraz klasy II A i II B Gimnazjum. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenki o tematyce miłosnej. Klasy stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały bardzo różnorodny repertuar. Zwycięzcą konkursu została klasa 4a, która zaprezentowała piosenkę „Przez te oczy zielone”. Drugie miejsce zajęła klasa 5a z piosenką „Tamta dziewczyna”, natomiast trzecie – 6a wykonując „Kamień z napisem LOVE”. Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa II B Gimnazjum, która zaskoczyła wszystkich wykonując scenkę pod tytułem „Pierwsze Walentynki na Ziemi” z melodią wystukiwaną na kubkach.

Zwycięzcom gratulujemy !

                                                                      


[zobacz więcej...]


28.02.2017
Co dalej?

Uczniowie klas III gimnazjum już wkrótce podejmą decyzję o wyborze szkoły i kierunku dalszego kształcenia. Nie jest to łatwe. Chcemy im pomóc w podjęciu decyzji organizując spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych podczas których poznają ich ofertę edukacyjną. Przyszli absolwenci naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielami i uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

                                                                                                          Pedagog szkolny


26.02.2017 E. Wiszniewska
Bal karnawałowy


27 stycznia odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Starannie przygotowane przez rodziców fantazyjne stroje, ubarwiły hol szkolny. Uczniowie z klas I-III chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi balonami i serpentynami parkiecie

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadził zaproszony Clown, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewywały tegoroczne muzyczne hity takie, jak ,,Ona tańczy dla mnie". Dzieci były zachwycone niezwykłym pokazem baniek mydlanych, które w rytm muzyki wędrowały po całej sali. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Reprezentanci każdej z klas wykonywali różnorodne zadania. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

S. Dybionka, E. Brzezińska, M. Wimońć, S. Weise, M. Fudali

[zobacz więcej...]

25.02.2017 nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
Ferie na świetlicy

Ferie zimowe trwały od 6.02. do 10.02.2017 r. W tym okresie dzieci miały zorganizowane zajęcia w godzinach porannych, najczęściej w godz. od 9.00 do 12.00. Łącznie w zajęciach wzięło udział 10 uczniów szkoły podstawowej z terenu naszej gminy.
             Dzieci mogły w sposób bezpieczny i atrakcyjny spędzić czas wolny od zajęć szkolnych,
w pomieszczeniu świetlicy ,na powietrzu. Brały udział w zajęciach :plastyczno- technicznych konstrukcyjnych, muzycznych, sportowych, w zabawach integracyjnych, rozwijających pamięć
i koncentrację, zajęciach komputerowych z dostępem do Internetu. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi możliwościami, uzdolnieniami. Aktywny wypoczynek wpłynął pozytywnie na rozwój psychofizyczny uczniów, kształtowanie pożądanych postaw społecznych25.02.2017 D. Warecka
Z fizyką łatwiej zrozumieć świat

Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz ze stowarzyszeniem SNaFi zorganizowali kolejny wykład z cyklu "Z fizyką łatwiej zrozumieć świat".  Wykład poprowadził dr hab. Wojciech Lewandowski zatytułowany "Nie tylko gwiazdy i planety". Dla uczestników zajęć został zorganizowany pokaz doświadczeń przez pracowników IFiA.

Wykład i pokaz odbyły się 20.02.17 o godzinie 16:00.

 

Z tego miejsca w imieniu własnym i SnaFi zapraszamy na kolejny wykład, który odbędzie się 13 marca, w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Chynowie. Szczegóły podamy już wkrótce!22.02.2017 K. Olichwer
Sportowe ferie

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych w hali sportowej GOSIR odbywały się bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Ideą przyświecającą tegorocznym feriom zimowym była bezpieczna zabawa poprzez sport.  Cieszy fakt, że duża grupa dzieci i młodzieży skorzystała z tej formy wypoczynku a jednocześnie udowodniła, że sport nadal jest atrakcyjną, korzystną dla zdrowia formą spędzania czasu wolnego. [zobacz więcej...]

22.02.2017 M. Furmanek
Walentynki z PCK

14 lutego z okazji Walentynek wolontariusze Szkolne Koło PCK zorganizowali sprzedaż kartek walentynkowych, których autorami byli nasi uczniowie oraz pani Sylwia Weise – wychowawczyni klasy 1 . Działała również tradycyjnie poczta walentynkowa, która niejednej osobie sprawiła zaskakującą radość! Akcja oprócz miłego dnia i dobrych uczuć miała na celu zebranie pieniędzy na dofinansowanie wycieczek szkolnych naszym uczniom, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo wszystkim dziękujemy!
22.02.2017 M. Furmanek
Zajęcia taneczne

Od przyszłego tygodnia (20.02.2017) rozpoczynają się w szkole zajęcia taneczne.

Wszystkich zainteresowanych uczniów z klas I-III SP serdecznie zapraszam w poniedziałek od godz. 12.50 do 14.30 na małą salę gimnastyczną. Obowiązuje obuwie zmienne.17.02.2017 S. Weise
Bezpieczeństwo dzieci


Ferie zimowe to fajna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi w kłopoty nie wpada.

Zapamiętaj!

 • Nie zjeżdżamy  na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
 • W czasie zjeżdżania zachowujemy bezpieczną odległość między sankami;
 • Nie doczepiamy sanek do samochodu;
 •  Rzucając się śnieżkami nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujemy w twarz drugiej osoby;
 •  Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po zamarzniętych rzekach, jeziorach, stawach.
 • Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

[zobacz więcej...] 

17.02.2017 S. Dybionka, E. Brzezińska
Konkurs - prezentacja multimedialna o Janie Pawle II

Zachęcamy uczniów kl.6  i   I -  III GIM. do stworzenia prezentacji multimedialnej  poświęconej Ojcu Świętemu. Tematy prezentacji (do wyboru jeden):

 1. Od narodzin do wyboru na Papieża.
 2. Pontyfikat.
 3. Cierpienie, choroba, śmierć -  w życiu i w nauczaniu Ojca Świętego.
 4. Miłosierdzie Boże - Jan Paweł II, s. Faustyna Kowalska, br. Albert Chmielowski

Na co będziemy zwracali uwagę oceniając prezentacje (NaCoBeZu):

Prezentacja może przedstawiać fakty i wydarzenia z życia Ojca Świętego, ale może mieć także charakter wspomnieniowy i odnosić się do naszej wiary.

 1. Długość trwania- ok. 3 minut.
 2. Powinna zwierać podkład muzyczny (istotny element).
 3. Ostatni slajd zawiera – imię i nazwisko autora, klasę.
 4. Pod uwagę będziemy brali ilość tekstu w danym slajdzie, rodzaj użytych animacji, pytania skłaniające nas do zastanowienia się.
 5. Wykonana w programie PowerPoint.
 6. Prezentacja musi być nagrana na płycie CD (podpisana) lub pendrivie.

Termin wykonania do 17 marca.

Najlepsze prace będą nagrodzone.( Wszyscy otrzymują 6 wagi 3).

Więcej informacji udzielają nauczyciele religii.

7.02.2017 M. Mordel, W. Tkaczyk, M. Węgłowska, G. Dzieżyc 
Gmina Świdnica przystępuje do realizacji projektu

Gmina Świdnica przystępuje do realizacji nowego projektu (komponent świdnicki).

 

Tytuł projektu:                  Świat nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

Nr konkursu:                        PRLB.08.02.03-IZ.00-08-K01/16

Oś priorytetowa:                 8. Nowoczesna edukacja

Działanie:                       8.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych.

Poddziałanie:                      8.2.3. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych - ZIT Zielona Góra.

 

Planowane działania:

zajęcia rozwijające:

 • matematyka
 • język angielski
 • informatyka
 • chemia
 • geografia
 • fizyka

zajęcia wyrównawcze:

 • matematyka
 • chemia
 • biologia

zakup środków trwałych niezbędnych do zrealizowania  zadań rozwijających i wyrównawczych (wyposażenie laboratoriów zajęciowych):

·         6 tablic  interaktywnych z projektorem i statywem (zestaw) – 33600zł

·         8 laptopów – 16000zł

·         4 komputery stacjonarne (zestaw) - 12000zł

·         2 radiomagnetofony – 500zł

·         pomoce dydaktyczne do przedmiotów matematyczno-przyrodniczych;

·         oprogramowanie do tablicy interaktywnej na zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych;

·         oprogramowanie do tablicy interaktywnej na zajęcia z j. angielskiego

·         pomoce dydaktyczne do zajęć rozwijających i dydaktyczno-wyrównawczych;

razem około 14000zł

·         oprogramowanie na zajęcia rozwijające z informatyki – 3600zł

·         doradztwo zawodowe – wizyty studyjne:

1.      CKZiU (dawny ZSP) w Sulechowie (zawody: informatyk, elektryk, mechatronik, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych;)

2.      PWSZ w Sulechowie (zawody: energetyk, technolog żywności i żywienia człowieka, specjalista administracji)

3.      ZSZ PBO w Zielonej Górze (operator obrabiarek sterowanych numerycznie, ślusarz narzędziowy, operator maszyn i urządzeń odlewniczych);

4.      Royalpack w Słonem (konstruktor, grafik, operator maszyny drukującej offsetowej, kaszerują

5.      Elwiz S.A. w Świdnicy (pracownik produkcji stolarki aluminiowej i PCV, monter okien i przeszkleń);

6.      Lumel Alucast Sp. z o.o. w Zielonej Górze – (operator obrabiarek sterowanych numerycznie, ślusarz narzędziowy, operator maszyn i urządzeń odlewniczych);

·         prace budowlano-montażowe – 70000zł 

6.02.2017
Zmiana planu lekcji od 23.01.2017r.Zmiany w planie lekcji od 23 stycznia 2017r.


[zobacz nowy plan...]

19.01.2017 M.Strzelczyk 
Świąteczna choinka w Leroy Merlin

W tym roku uczniowie klasy 2b otrzymali specjalne zadanie od Świętego Mikołaja. Na zaproszenie sklepu Leroy Merlin, reprezentowanego przez Panią Milenę Machanek, dzieci przygotowały pełne kartony ręcznie wykonanych dekoracji. Powitano nas słodkim poczęstunkiem – by nie zabrakło nam sił na strojenie przygotowanych przez pracowników sklepu choinek. Nie było to łatwe zadanie – ponieważ przygotowano aż trzy drzewka. Jednak dzieci spisały się doskonale i już po chwili choinki wyglądały cudownie. Nie obyło się w tych okolicznościach bez kolędowania – magia świąt wypełniła cały sklep, a na twarzach klientów pojawiły się uśmiechy. Przy okazji dzieci nauczyły się obsługi kasy, a za ciężką pracę otrzymały dyplomy i ciekawe podarunki. Spędziliśmy miło czas – za co dziękujemy Pani Natalii i wszystkim pracownikom Leroy Merlin


17.01.2017 S. Dybionka 
Narodowy Program Rozwiju Czytelnictwa

W ramach realizacji rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” klasy drugie uczestniczyły w projektach: „W świecie dzikich zwierząt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz „ Co za zwierzak kryje się w książce?”.  Klasa 2a podczas realizacji pierwszego projektu poznała dzikie zwierzęta żyjące w Afryce, zdobytą wiedzą zaś podzieliła się z uczniami klasy 1, przedstawiając zdobyte wiadomości w formie inscenizacji. Klasa 2b, wcielając się w postaci zwierząt, głównych bohaterów przeczytanych książek, przeniosła kolegów i koleżanki w niezwykłe miejsca, opowiadając swe fascynujące przygody. Udział w projekcie pokazał uczniom, że biblioteka kryje wiele ciekawych książek, do których warto zajrzeć, by poznać ciekawostki otaczającego nas świata lub poznać niezwykłe przygody ulubionych bohaterów.


[zobacz zdjęcia...]


17.01.2017 S. Dybionka, E.Brzezińska 
Śniadanie daje moc

Uczniowie klas drugich postanowili zjeść zdrowe śniadanie w klasie. Były chrupiące tosty z twarożkiem, kanapki z pomidorem i ogórkiem, sałatki z soczystych owoców lub kolorowych warzyw, a także zdrowe soki owocowe. Uczniowie przed przygotowaniem wyjątkowego śniadania, omówili i opracowali jadłospis według zasad zdrowego żywienia.


17.01.2017 S. Dybionka, E. Brzezińska 
Kraina Eksperymentów

 "Mali Odkrywcy" mieli przyjemność gościć Panią Małgosię i Natalię z Krainy Eksperymentów, które po raz kolejny udowodniły, że nauka to fascynująca zabawa.
[zobacz zdjęcia...]


17.01.2017 S. Dybionka 
Międzygalaktyczna podróż z Grosikiem Startujemy!
Uczniowie klasy 2a i 2b SP rozpoczęli wspaniałą międzygalaktyczną podróż z Grosikiem, która potrwa 10 miesięcy.

W ramach projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” odwiedzą między innymi planetę Grosik, Portfelik, Skarbonka. Podczas podróży po planetach zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami.

zobacz zdjęcia...]


17.01.2017 S. Dybionka, E.Brzezińska 
Dobre wieści


 

Koniec grudnia w klasie 3 a obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich było zajęcie I miejsca naszej uczennicy Oliwii Rożniatowskiej w szkolnym konkursie ortograficznym klas I-III. Tym samym Oliwia uzyskała tytuł mistrzyni ortografii. Brawo! Nasza klasa wzięła udział w dwóch akcjach charytatywnych: Mikołajki Dobrego Serca oraz Szlachetna Paczka. Dzieci pokazały, że posiadają ogromną chęć pomagania innym, za co dostały wspaniałe podziękowania. Tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczno – wokalne, podczas przedstawienia jasełkowego dla kolegów i koleżanek z młodszych klas.
03.01.2017 M.Fudali 
Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty.


 

Brawo! Brawo! Już jest przewodnik po instytucjach kultury miasta Zielona Góra, którego współautorami są nasi uczniowie biorący udział w projekcje "Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty ". Wszystkim prezentujemy wersję elektroniczną a w styczniu przewodniki zostaną rozesłane do szkół. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania teatru, muzeum i galerii!

[zobacz efekt pracy...]


03.01.2017 R. Uss-Wocial 
"Mikołajki dobrego serca"

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie z sukcesem zakończona została akcja charytatywna „Mikołajki dobrego serca”, od lat prowadzona przez Szkolny Wolontariat.  Prace koordynowali wolontariusze z gimnazjum i szkoły podstawowej. W zespołach klasowych gromadzono słodycze, trwałe artykuły spożywcze oraz zabawki. Dochód z kiermaszu ciast oraz loterii fantowej również przeznaczono na paczki   świąteczne dla potrzebujących.           [zobacz więcej...]

21.12.2016 M.Furmanek
XXV Rejonowa Olimpiada Promocji .......

XXV Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Zielonej Górze

16 grudnia w Zespole Szkół Akademickich "Lotnik" w Zielonej Górze odbyła się XXV Ogólnopolska  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu PCK - Etap Rejonowy. 28 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowało o  możliwość reprezentowania rejonu Zielonej Góry w etapie okręgowym. Naszą szkolę reprezentowały  wolontariuszki Paulina Szeląg i Wiktoria Ziemiańska, które zajęły VIII i IX miejsce.

 

21.12.2016 M.Furmanek
Wieści ze świetlicy szkolnej

WARSZTATY PLASTYCZNE „ ŚWIĄTECZNE ANIOŁY

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wzięły udział w warsztatach plastycznych, pt.: „ Świąteczne Anioły”. Piękne prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym, aby każdy mógł podziwiać  ich dzieła.

ZIMA TUŻ TUŻ, WIĘC ŚWIETLICA RUSZA Z POMOCĄ JUŻ!!!

Podczas zajęć świetlicowych, dzięki Panu Wiśniewskiemu Leśniczemu
 z Nadleśnictwa Świdnica, dzieci z klasy IV b próbowały odpowiedzieć na pytanie, jakie ptaki można spotkać u nas zimą, a co zmusza inne do wędrówek do „ciepłych krajów”. Omówiliśmy wybrane ptaki pozostające na zimę, które możemy spotkać w karmnikach i w przydomowych ogrodach, a wśród nich: sikory bogatkę i modraszkę, wróbla zwyczajnego oraz mazurka, grubodzioba, dzwońca, kwiczoła, kosa oraz ptaki krukowate – gawrona, kawkę, sójkę i srokę.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tak spędzamy czas wolny na świetlicy szkolnej. Zajęcia plastyczne, gry i zabawy stolikowe, wzajemna pomoc koleżeńska, oglądanie bajek edukacyjnych, gra na PlayStation, odrabianie zadań domowych.

 [zobacz więcej...]

21.12.2016 wychowawcy świetlicy
Przeciw uzależnieniom


 

W dn. 28, 29 listopada i 2 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne z zakresu profilaktyki uzależnień. W warsztatach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Tematyka zajęć dla uczniów starszych obejmowała szeroko rozumianą profilaktykę uzależnień. Zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej dotyczyły zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z urządzeń elektronicznych i Internetu. Warsztaty poprowadził specjalista z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa.

Zespół do spraw profilaktyki i promocji zdrowia

 


15.12.2016 E.Wiszniewska
Przedstawienie "Mały Książę"

 

 6 grudnia, w ramach mikołajkowego prezentu, uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły wybrali się na przedstawienie teatralne do Zielonej Góry. W auli Uniwersytetu Zielonogórskiego mieszczącej się przy ulicy Podgórnej zobaczyliśmy musical zrealizowany na motywach powieści filozoficznej Antoine’a de Saint-Exupery pod tytułem „Mały Książę”. Losy Księcia, Lotnika, Róży, Lisa i innych przybliżyli nam aktorzy Teatru NEON z Wrocławia. Największą atrakcją spektaklu były ciekawe i ładnie wykonane utwory muzyczne, scenografia oraz efekty świetlne. Do szkoły i szarej rzeczywistości wróciliśmy pełni wrażeń i mądrzejsi o przesłanie powieści – mówiące, iż „dobrze widzi się tylko sercem”.

 

15.12.2016 J.Kucharczyk
Kampania "Czad i ogień. Obudź czujność"


 Dnia 12 i 14 grudnia gościliśmy w naszej szkole strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze: mł.ogn. Krystiana Misiaka, st. sekc. Łukasza Staśkiewicza oraz st.sekc. Macieja Osadów. Przeprowadzili oni ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej dotyczące zagrożeń tlenkiem węgla i pożarami, w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”.

Wsparcia technicznego udzielili także strażacy ochotnicy z OSP Świdnica: Jolanta Piwowar, Alan Białek i Lucjan Zając.

Uczniowie mieli okazję między innymi poznać zasady ewakuacji w sytuacji wyczucia gazu, mogli wziąć udział w mini zawodach strażackich korzystając z profesjonalnego sprzętu strażackiego, przez chwilę uczestniczyć w akcji ratowniczej oraz zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego.

 14.12.2016 M.Strzelczyk 
Występy koła teatralnego

Dnia 06.12.2016r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów stypendialnych na rok szkolny/akademicki 2016/2017.

Uroczystość poprowadziła Zastępca Wójta, pani Arisa Jaz, natomiast stypendia uczniom i studentom wręczył Wójt Gminy Świdnica, pan Adam Jaskulski razem z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy, panem Maciejem Białkiem oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych, Sportu i Rekreacji – panią Teresą Przykuta.

14.12.2016  D.Warecka
Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

Dnia 7 grudnia odbył się szkolny etap  XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów Gimnazjum.  Zakres wiedzy obejmował: „Pisma- część II” o. Maksymiliana  oraz znajomość faktów, osób i zdarzeń z książki „ Św. Maksymilian Maria Kolbe”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jakub Szyja z kl. I A

Miłosz Januszewski z kl. II B

Kacper Równicki z kl. II B

Etap wojewódzki w marcu 2017r.


14.12.2016 M.Mordel 
Stypendia rozdane

9.12.2016 
Czytam lektury, bo lubię

Międzyklasowe Rozgrywki Literackie Klas Szóstych

,,Czytam lektury, bo lubię”

 29.11.2016 r. po pięciu uczniów z klasy VI a i VI b wzięło udział w dwuetapowym konkursie ,,Czytam lektury, bo lubię". Test zawierał po dwa pytania z treści każdej lektury omawianej w klasie IV i V. Po dogrywce z Gustawem Felińskim z VI b, indywidualnie w konkursie najwięcej punktów zdobył uczeń klasy VI a  – Dominik Możdżeń. Punkty reprezentantów każdej w klas po zsumowaniu pokazały, że klas VI b ma nieco większą wiedzę nt. treści lektur, niż ich przeciwnicy z VI a.

Uczniowie zapytani o to, dlaczego ważne jest czytanie, odpowiedzieli niczym bohaterka jednej z książek, choć nie z lektury:

 ,,Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele”.

 ,,Królowa Południa" Arturo Perez-Reverte
8.12.2016 Renata Szymula  
Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2016

 
Wolontariat to przede wszystkim naturalny
odruch serca, który przynagla każdego człowieka
do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu”


Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony  rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ  w 1986 roku. Od tego czasu 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy  na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.
W tym szczególnym dniu pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom Szkolnego Wolontariatu działającego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy. Dziękujemy za udział w każdym działaniu i wszystkich akcjach pomocowych, a także za szczególną wrażliwość na drugiego człowieka i radość, którą wnosicie swoją obecnością.

Na spotkaniu Szkolnego Wolontariatu i Koła PCK młodzi wolontariusze obchodzili swoje święto dzieląc się wrażeniami ze swojej działalności w kole. Zostali również obdarowani czekoladowymi mikołajkami i drobnymi gadżetami.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II
8.12.2016  
"Mikołajki Dobrego Serca"

„Pomagajmy sobie nawzajem, by żyło nam się lepiej, bo człowiek człowiekowi może zgotować uśmiech losu”

 
MIKOŁAJKI  DOBREGO  SERCA29.11.2016  
DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PCK

DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PCK

W dniach 21-26 listopada obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Gazetka informacyjna oraz wystawa prac plastycznych  na korytarzu szkolnym była wyrazem szacunku i podziękowania dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi, wolontariuszy i sympatyków Ruchu HDK PCK, za cząstkę siebie, jaką  bezinteresownie oddają nieznanym ludziom, chorym w szpitalach oraz za pomoc i pracę jaką wykonują  promując ideę honorowego krwiodawstwa.

Ponadto młodzi wolontariusze mieli przyjemność spotkania z Ryszardem Zadrożnym, prezesem Zarządu Rejonowego PCK w Zielonej Górze, długoletnim honorowym dawcą krwi i przewodniczącym Klubu HDK przy elektrociepłowni zielonogórskiej. Pan Ryszard opowiedział o historii krwiodawstwa w Polsce, przekazał informacje kto może zostać dawcą krwi i jakie jest to ważne w ratowaniu życia nieznanym ludziom.

 

Od 58 lat Honorowi Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża bezinteresownie oddają krew. W Stowarzyszeniu obecnie działa 1 128 Klubów HDK PCK, skupiających 25 524 członków PCK i 61 302 wolontariuszy, którzy w 2015 roku oddali 133 523,54 litry krwi, co stanowi ok. 30% ogólnie pobranej krwi od dawców honorowych w Polsce. Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku stali się jej biorcami. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium wyprodukować substancji zastępującej ten cenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu. Krew może oddać każdy, kto jest: w wieku od 18 do 65 lat, waży powyżej 50 kg, posługuje się językiem polskim, przeszedł pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące: wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz nr PESEL. Więcej informacji na stronie www.oddajkrew.pl.29.11.2016  M.Furmanek
Młodzi zawodnicy szkoły podstawowej Wicemistrzami Powiatu w unihokeja.

25 listopada drużyna chłopców rywalizowała  w turnieju powiatowym z zespołami z Babimostu, Zaboru i Cigacic .

Po zaciętej walce i determinacji zajęliśmy 2 miejsce, odnosząc historyczne zwycięstwo nad zespołem z Babimostu (2:1) i pokonując 5:0  zespół z Zaboru, ulegając bardzo dobremu zespołowi z Cigacic (3:6). Obietnicę z tamtego roku, że  nie poddajemy się i powalczymy za rok wypełniliśmy!

Skład drużyny: Hubert Gil, Szymon Marczenia, Szymon Stiler, Kuba Cichewicz, Daniel Kwaśniak, Piotr Wlazły, Jasiu Podlipski, Michał Równicki, Kamil Gabalski, Grzegorz Kremens.

Gratulacje dla całej drużyny!
27.11.2016  M.Furmanek
"Raz, dwa, trzy ..."

Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w projekcie "Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty!", którego koordynatorem jest pani Emilia Adamiszyn. Projekt składał się z dwóch części. W pierwszej części dzieci wraz z opiekunkami – Danutą Warecką, Eweliną Karasiewicz, Małgorzatą Węgłowską, Martą Karpińską-Lizurek i Renatą Uss-Wocial odwiedziły Lubuski Teatr, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Galerię BWA w Zielonej Górze.

Cała grupa, czyli uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej, w Teatrze Lubuskim obejrzała współczesną wersję przedstawienia pt. "Kopciuszek"....[zobacz sprawozdanie...]

[zobacz sprawozdanie...]


24.11.2016  R.Uss-Wocial
"Złów i wypuść"

Uwaga! Uwaga!

Kolejny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze był organizatorem konkursu plastycznego pt. "Złów i wypuść".

W kategorii wiekowej klas IV-VI laureatem wojewódzkiego  konkursu został Dominik Możdżeń, uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej. Dominik zdobył II miejsce, za które otrzymał nagrodę pieniężną.

 

23.11.2016  R.Uss-Wocial
Nie daj się grypie

  Rodzice i uczniowie

Przypominamy, że okres jesienno-zimowy, to okres grypy. Dlatego warto przypomnieć sobie o objawach i zasadach profilaktyki, aby uniknąć zachorowania.

[pobierz ulotkę...]

22.11.2016  L.Kostrzewa
"Zbiórka na Burka" 

   Coroczna akcja „Zbiórka na Burka” przyniosła niespodziewane efekty! Uczniowie z klas IV-VI  zebrali ponad