`

WEBMASTER

    2002 - 2018 - Marcin Strzelczyk
    aktualizacja 31 maja 2018 r.
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w piłce nożnej

     

W dniu 30 maja 2018, z okazji Dnia Dziecka,  na boisku szkolnym w Świdnicy został rozegrany turniej piłki nożnej. Szczególną motywacją dla uczestników było to, że zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w piłce nożnej. Dodatkowo każda klasa reprezentowała jedno, wybrane przez siebie państwo. Znajomość wybranego kraju uczniowie musieli udowodnić w konkursie wiedzy. Po zaciętych meczach, podczas których nie brakowało emocji sportowych, mistrzem szkoły została klasa 6 B (Argentyna). Miejsce drugie zajęła klasa 4 A ( Włochy). Na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 5 A (Belgia). Kolejne miejsca w turnieju zajęły klasy: 6 A (Francja), 5 B (Anglia), 4 C ( Brazylia) i 4 B (Polska).

Najlepszymi bramkarzy zostali wybrani bracia Antoni i Błażej Bednarscy.

Spośród napastników na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Kamil Gabalski, Łukasz Gabalski, Dawid Cwojdziński, Dawid Kruszona, Bartłomiej Żółkiewski oraz Kacper Stafecki.

Wszystkim piłkarzom gratulujemy udanych występów.

 

ilustracja Antoni Janowski

  [zobacz więcej..]

31.05.2018 r. Tomasz Cygański
Teatr Frugo

     

III Przegląd dziecięcej twórczości teatralnej pod hasłem: „O Cylinder Pana Andersena”.

Eliminacje Powiatowe Lubuskiej Gali Teatralnej

 

  [zobacz więcej..]

28.05.2018 r. Danuta Warecka
VII ZJAZD RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II 

     

            

Dnia 18 maja bieżącego roku odbył się VII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niwiskach.

            Patronat papieża Polaka zobowiązuje uczniów do poznawania faktów z jego życia, pontyfikatu, a także jego nauk, które uczyniły go autorytetem moralnym i wychowawczym.

            Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w Zjeździe, mając okazję sięgnąć do biografii Karola Wojtyły. Przygotowali prace plastyczne pt. „Przychodzę do Was z dalekiego kraju” i wzięli udział w konkursie literackim.

            Część oficjalna Zjazdu rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niwiskach koncelebrowaną przez księży pod przewodnictwem Biskupa Pawła Sochy. Po mszy nastąpił przemarsz 14 pocztów sztandarowych wraz z gośćmi do szkoły. Następnie pani Dyrektor Marzanna Kujtkowska powitała zebranych gości na czele z Biskupem Pawłem Sochą i Lubuskim Kuratorem Oświaty – panią Ewą Rawą.

            Uczniowie szkoły w Niwiskach przedstawili montaż artystyczny pod hasłem  „Przychodzę do Was z dalekiego kraju”. W dalszej części poczty sztandarowe brały udział w zawodach sportowych.

            Następnie pani Dyrektor Marzanna Kujtkowska wręczyła nagrody za najciekawsze prace plastyczne i literackie. Wśród nagrodzonych pokaźną grupę stanowili nasi wychowankowie:

Konkurs plastyczny:

Wyróżnienie: Alicja Kołodziej, Zuzanna Kościńska

Konkurs literacki:

Kategoria kl. I – III SP:

1. Dawid Możdżeń

Kategoria kl. IV – VI SP:

1. Hanna Wiącek 2. Zuzanna Kruszona 3. Michał Madera

Wyróżnienie: Milena Rożniatowska, Aleksandra Głowacka, Wiktoria Ławniczak

Kategoria kl. VII i gimnazjum:

1. Magdalena Maćkowiak 2. Barbara Niedźwiecka Wyróżnienie: Natalia Opieczonek


  [zobacz zdjęcia..]

26.05.2018 r. Wioletta Tkaczyk
Wizyta w schronisku

     

22 maja klasy 4a i 4c odwiedziły schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze w celu wyrobienia postawy humanitarnej wobec zwierząt . Na miejscu uczniowie poznali zasady funkcjonowania schroniska, dowiedzieli się, jakie są obowiązki pracowników oraz mogli wyprowadzić psy na spacer.  Chcąc materialnie wesprzeć schronisko,  dzieci przywiozły ze sobą żywność oraz artykuły potrzebne zwierzętom.  Niektórzy też wrzucili pieniążki do puszek.  Dla uczniów była to świetna lekcja bezinteresownej pomocy, która przynosi dużo radości i satysfakcji.  Na  koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał grę na komputer pt. „My Dog Coach”.

ilustracja Oliwia Rożniatowska

  [zobacz zdjęcia..]

26.05.2018 r. Marta Karpińska-Lizurek, Ewelina Wybudowska  
Ja też będę policjantem

     

JA TEŻ BĘDĘ POLICJANTEM” – WYŁONIONO LAUREATÓW LUBUSKIEGO KONKURSU

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pn. „Ja też będę Policjantem!”. Wydarzenie, które patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, wpisało się w ideę promowania zawodu policjanta.

ilustracja Wiktoria Szymczak

22 maja 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pt. „Ja też będę Policjantem!”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły z kl. 4b – Wiktoria Szymczak otrzymała wyróżnienie w kategorii prac plastycznych. Gratuluję Wiktorii oraz Jej opiekunowi artystycznemu – Pani Renacie Uss-Wocial.

[zobacz więcej..]

  [zobacz zdjęcia..]

25.05.2018 r. Liliana Reimann 
Konkurs poetycki

     

W związku ze zbliżającym się świętem WSZYSTKICH MAM
zapraszamy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
do wzięcia udziału
w  szkolnym konkursie poetyckim młodych poetów

pod hasłem „Kochana Mamo”.

 

Warunkiem uczestnictwa jest napisanie wiersza
i przekazanie go organizatorom w terminie do dnia 25 maja.

Małgorzata Węgłowska i Marta Karpińska-Lizurek

  

21.05.2018 r.  
Zakręcona akcja dla Blanki

     
Został już niecały miesiąc do ukończenia zbiórki nakrętek na leczenie chorej Blanki z Gubina. Do tej pory uczniowie naszej szkoły zebrali 15 worków o pojemności ok. 120 litrów.

Niedawno Blanka obchodziła swoje 11-te urodziny. Pomóżmy jej spełnić marzenia i przyczyńmy się do jej powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że "Zakręcona akcja dla Blanki" trwa do 20 czerwca.

Nakręćmy się więc na pomoc :)

Wychowawcy świetlicy

  

21.05.2018 r.  
Paulina finalistka

     

Dwa miesiące temu pisaliśmy o sukcesie uczennicy klasy III A – Pauliny Szeląg, która awansowała do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty (przypomnijmy, iż Paulina uzyskała drugi wynik, będąc w piątce najlepszych gimnazjalistów). W ferworze egzaminów końcowogimnazjalnych nie zamieściliśmy informacji o dalszych losach naszej najlepszej polonistki.

Podczas etapu wojewódzkiego Paulina zmierzyła się z jednym z bardzo wymagających tematów prac pisemnych – Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów (Jan Paweł II). Myśl papieża odnieś do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Ballada o trzech królach. Za swoją analizę (jest to forma wypowiedzi pisemnej wymagana w liceach ogólnokształcących) Paulina zdobyła 76%, uzyskując w ten sposób tytuł finalisty! Tytuł ten, oprócz satysfakcji, skutkuje 7 punktami (na 18 możliwych) liczonymi w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych.

Aby podkreślić skalę trudności konkursu języka polskiego, przypominamy, iż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 100 spośród 572 gimnazjalistów biorących udział w etapie rejonowym. Uczennicy życzymy podobnych sukcesów podczas kontynuowania edukacji w liceum ogólnokształcącym.

Opiekun uczennicy – Jacek Kucharczyk

  

17.05.2018 r.  
Saffiyya laureatka

     

Każdy sukces naszych wychowanków to wielki powód do dumy, ale niektóre z nich dają nam powód do dumy szczególnej. Uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Saffiyya Shahabi po raz drugi została laureatem konkursu języka angielskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Drugi sukces smakuje szczególnie – Saffiyya uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników – 98,3%. Uzyskała 1 miejsce, dystansując 45 uczniów biorących udział w zawodach wojewódzkich i 414 biorących udział w zawodach na szczeblu rejonowym. Spośród wspomnianej wyżej 45 – 13 uczniów uzyskało tytuł laureata.

Przypomnijmy, że konkursy kuratoryjne to konkursy, które przynoszą każdej placówce oświatowej największą chlubę i punkty w rankingach. W roku szkolnym 2016/2017 w konkursach kuratoryjnych na szczeblu szkół podstawowych wzięło łącznie udział 15046 uczniów, spośród których wyłoniono 102 laureatów (na szczeblu gimnazjum liczba uczniów biorących udział to 13474, z których wyłoniono 155 laureatów). W zawodach rejonowych brało udział 3338 uczniów szkół podstawowych i 3284 gimnazjalistów.

Sukces Saffiyyi to przede wszystkim zasługa jej zdolności, pracowitości i determinacji. Nie można jednak przy tej okazji nie wspomnieć o pracy jej opiekunki – pani Anity Kucharczyk. Podczas zajęć koła języka angielskiego organizowanego w ramach projektu „Świat Nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego MOF” (komponent świdnicki), którego beneficjentem jest Gmina Świdnica, uczennica i jej opiekunka spędziły wiele godzin, rozwiązując testy na poziomie studentów filologii angielskiej i konwersując niczym rodowite mieszkanki Londynu.

Gratulujemy Saffiyyi ogromnego sukcesu, który jest swoistym ukoronowaniem doskonałych wyników uzyskiwanych podczas egzaminów przez uczniów naszej gminy.

Adam Jaskulski – wójt

Gminy Świdnica,

Liliana Reimann – dyrektor

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Świdnicy

  

16.05.2018 r.  
Brązowe medalistki

     

            Brązowe medalistki Mistrzostw Powiatu w piłkę nożną!

W Kargowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę nożną dziewcząt. Brązowy medal nie zapewnił  jednak naszej drużynie awansu do dalszych rozgrywek. Dziewczęta grały w składzie: Anita Kuleczka, Paulina Szeląg, Kasia Dydak, Natalia Banaszkiewicz, Jessica Węclewicz, Klaudia Żarów, Ola Bąk, Karolina Kamińska, Natalia Opieczonek, Wiktoria Cwynar, Michalina Micek.

 

Furmanek Małgorzata


15.05.2018 r.  
Wizyta w bibliotece

     

            8 maja 2018 roku, na zaproszenie bibliotekarza – pani Magdaleny Mandziak, klasa 1 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy uczestniczyła w akcji edukacyjnej „Raz, dwa, trzy… bibliotekarzem jesteś Ty” zorganizowanej w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie klasy pierwszej poznawali tajniki pracy bibliotekarza. Uczyli się, jak w nowoczesny sposób można wypożyczać i oddawać książki, jak wyszukiwać je na regałach, pomagali również je oklejać. Podczas wycieczki dzieci mogły przenieść się w czasie – oglądając wystawę „Od gramofonu do telefonu. Mediateka wehikułem czasu. Wystawa sprzętu grającego”. Oglądały ponadto „Wystawę książek niezwykłych” i „Od Acta… do „Świerszczyka”, od dziennika do rocznika, czyli co można poczytać” w Czytelni Czasopism. Nie lada atrakcją dla dzieci było podziwianie swoich dzieł plastycznych – wykonanych kredą na chodniku na początku wycieczki – z trzeciego piętra budynku biblioteki. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki. Pięknie dziękujemy paniom Magdalenie Mandziak i Elizie Ratajczak za interesującą lekcję i miłe towarzystwo.

 

Agnieszka Marczewska, Renata Szymula

[zobacz więcej...]

14.05.2018 r.  
Festiwal Sztuk Dziecięcych

     

W dniach 11-13 maja 2018r. w Świdnicy odbył się polsko-niemiecki Festiwal Sztuk Dziecięcych, zatytułowany „Dawno, dawno temu… historyczna przygoda w Świdnicy”. Dzieci ze szkół w Lübbenau, Nowogrodu Bobrzańskiego i Świdnicy przemierzyły drogi artystyczno – historyczne naszej gminy. Malowały, szyły, tworzyły z paciorków według pradziejowych wzorów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl IVc : Zuzia Kościńska i Julka Kosowska z kl Vb Kasia Strzelczyk, Milena Rożniatowska, Natalia Kisiel, z kl VIa Oliwia Olszewska, Dominika Kisiel, Ola i Amelka Głowackie. Zobaczcie działo się tak.

14.05.2018 r. Uss-Wocial Renata 
Wizyta Biskupa

     

W ramach wizyty kanonicznej 7 maja 2018 roku zawitał do naszej szkoły Ksiądz Biskup Paweł Socha. Na początku tego niezwykłego spotkania naszego Gościa powitała dyrektor szkoły – pani Liliana Reimann. Następnie, w imieniu uczniów, wystąpiła najmłodsza uczennica naszej placówki.

Po oficjalnym powitaniu wszyscy zebrani obejrzeli inscenizację zatytułowaną „Wielka misja małych dzieci”. Miała ona na celu przypomnienie objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Następnie uczniowie zaśpiewali piosenkę „Wśród tych dróg”.

Po części artystycznej Ksiądz Biskup, nawiązując do wydarzeń fatimskich, skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Nawiązał również do Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II, który udzielił mu sakry biskupiej.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy odmówili modlitwę, a Ksiądz Biskup udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Po uroczystości na Sali gimnastycznej Ksiądz Biskup spotkał się z gronem pedagogicznym oraz dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.

grafika Kołodziej Alicja
[zobacz więcej...]

9.05.2018 r. Tkaczyk Wioletta 
Aktualności z klasy 3b

     

"Sadzimy kwiatki"

Uczniowie klasy 2a i 3b postanowili nauczyć się sadzenia roślin. Wyjazd do Leroy Merlin pomogła zorganizować mama jednej z uczennic (bardzo dziękujemy za pomoc). Uczniowie zostali powitani smakowitym poczęstunkiem, przygotowanym przez pracowników sklepu. Była pogawędka o bezpieczeństwie w czasie zakupów z rodzicami, a także o tym co trzeba zrobić, gdy zgubimy się sami w sklepie? Panie oprowadziły dzieci po sklepie, opowiadając kilka ciekawostek. Następnie była prawdziwa lekcja przyrody. Uczniowie sadzili kwiatki dla swoich bliskich, które zabrali do domu. 

https://photos.app.goo.gl/JUkdKcoETAqF1muq8

Kraina Eksperymentów

Kończymy już 3 klasę, a więc kończymy również przygodę z Krainą Eksperymentów. Tym razem Panie przygotowały nam prawdziwy miks eksperymentów. Zabawa jak zawsze była udana. Odkrywaliśmy, mieszaliśmy, a przy tym uśmiechy nie znikały nam z twarzy. :) 

https://photos.app.goo.gl/cqMGcdqtdbHjitM43

 Ciężka praca

Ciężka praca zawsze popłaca. Uczniowie klasy 3b przez wiele miesięcy zbierali wielki słój makaronów, za dobre zachowanie i aktywną pracę. Pani przygotowała w nagrodę trzy losy. Wylosowaliśmy świetną zabawę w kręgielni. Warto było:) Spędziliśmy miło czas.

https://photos.app.goo.gl/JhpRuyEI2WPvIRDa2

9.05.2018 r. Dybionka Sylwia 
Nadchodzi maj
   

Jak wszyscy wiemy, najbliższe dwa dni – wtorek i czwartek, to dni wolne od pracy i zajęć szkolnych.

We wtorek obchodzimy Święto Pracy, które wprowadzono w 1889 roku dla upamiętnienia strajku robotników, który miał miejsce w pierwszych dniach maja 1886 w Chicago.

Z kolei w czwartek świętujemy kolejną, 227 rocznicę, uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Środa, 2 maja, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, ale tego dnia obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

ilustracja Łotocka Maria


prace skonsultowane z  nauczycielami historii [zobacz więcej...]

30.04.2018 r. Kucharczyk J. 
I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej

     

W dniu 25.04.2018r w Świdnicy odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w szpadzie. W zawodach wystartowały dzieci od klasy pierwszej do siódmej naszej placówki. Zawodniczki i zawodnicy wystartowali w kategoriach wiekowych skrzaty, zuchy, dzieci oraz młodzika. Dużą grupę stanowili najmłodsi adepci szermierki, którzy rozpoczęli swoją przygodę ze sportem we wrześniu 2017 roku. W uroczystym wręczaniu nagród uczestniczyli Pani dyrektor Liliana Reimann, Pani wicedyrektor Beata Strzelczyk, oraz wójt gminy Świdnica Pan Adam Jaskulski.


 [zobacz więcej...]

28.04.2018 r. Cygański T. 
Rozkwitamy

     


27.04.2018 r. Lisiecka A.. 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

     

Celem mistrzostw jest uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, propagowanie wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.

24 kwietnia Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Maciej Węclewicz i Kuba Cydzik reprezentowali naszą szkołę w tych mistrzostwach. Każdy z zespołów miał 6 minut na udzielenie pomocy poszkodowanym na przygotowanych stacjach urazowych. Następnie sędziowie oceniali ich działania, omawiali popełnione błędy i przyznawali punkty. Oprócz tego Kuba i Maciej musieli wykazać się sprawnością fizyczną i wiadomościami o historii PCK i zdrowym stylu życia. Nasza drużyna w tym składzie zajęła 7 miejsce na 12 drużyn gimnazjalnych . Gratulujemy!

grafika Nikola Gałat

26.04.2018 r. Furmanek M. 
Półfinały Wojewódzkie 

     

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W UNIHOKEJA

 

Wicemistrzowskie drużyny chłopców i dziewcząt z powiatu, reprezentanci naszej szkoły rozegrali bardzo trudne, stojące na wysokim poziomie mecze półfinałowe LOM w unihokeja. Spotkały się drużyny z Zielonej Góry(SP nr 5 i 10), Krosna Odrzańskiego, Maszewa, Babimostu. Nie udało się naszym zawodnikom i zawodniczkom znaleźć w dwójce drużyn awansujących do finału wojewódzkiego ale zajęli dobre IV (chłopcy) i III miejsce(dziewczęta), zdobywając cenne doświadczenia, zawierając nowe znajomości. Gratuluje zespołom dobrej gry i determinacji do końca. Zakończyliśmy rozgrywki halowe i przygotowujemy się do zawodów lekkoatletycznych.

grafika Hanna Łotocka






26.04.2018 r. Furmanek M.
Spotkanie autorskie

     

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

17 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbyło się spotkanie z podróżnikiem, animatorem kultury, a przede wszystkim autorem książek dla dzieci – Łukaszem Wierzbickim z Poznania. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II ze Świdnicy, z Koźli i ze Słonego oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Gość opowiedział czytelnikom wiele ciekawych historii o polskich podróżnikach, o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa. Został on bohaterem książki pt. ,,Dziadek i niedźwiadek". Dzieci wysłuchały opowieści o przygodach Kazimierza Nowaka - bohatera książki pt. Afryka Kazika". Uczniowie wzięli również udział w inscenizacji do książki pt. ,,Machną przez Chiny" opowiadającej o podróży poślubnej, w którą do tego pięknego i tajemniczego kraju wybrało się małżeństwo z Polski. Ostatnią opowieścią były przygody opisane w książce pt. ,,Ocean to pikuś", w której autor opowiedział o polskim podróżniku Aleksandrze Dobie, który  wybrał się w zuchwały, samotny rejs przez Atlantyk. Uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz mogli kupić książkę, która została opatrzona dedykacją od samego autora.

R. Szymula, A. Marczewska, D. Warecka

 [zobacz więcej...]

23.04.2018 r. 
Lista dzieci przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

     

Oświadczenie woli podjęcia nauki w oddziale przedszkolnym

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy w roku szkolnym 2018/2019

  pobierz [oświadczenie...]

ilustracja Chamerska W.



 [zobacz listę...]

aktualizacja 23.04.2018 r. 
Lista dzieci przyjętych do klasy 1 na rok szkolny 2018/2019

    

Oświadczenie woli podjęcia nauki w klasie I

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy w roku szkolnym 2018/2019

 

ilustracja Olichwer Oskar.

 

 [zobacz listę...]


aktualzacja 23.04.2018 r. 
Egzamin gimnazjalny

     

ilustracja Głowacka A.

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny 2018 - tym razem uczniowie napiszą test w drugiej połowie kwietnia. 18 kwietnia zmierzą się z egzaminem z części humanistycznej, 19 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej, a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego.

9.04.2018 r. 
Sprawdzian umiejętności Omnibus

     

ilustracja Głowacka A.

Tradycyjnie już w kwietniu uczniowie w całym kraju przystąpią do ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS. W tym roku w dniach 11-12 kwietnia odbędzie się już jego trzecia edycja.

Dzięki Sprawdzianowi Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS można zweryfikować umiejętności ucznia na tle klasy, klasy na tle szkoły, a szkoły na tle powiatu, województwa i kraju.

9.04.2018 r. 
XX Gala Szermiercza 

     

foto Tomasz Marczewski

W sobotę zakończyły się zmagania szpadowe podczas XX Gali Szermierczej. Zawody z udziałem 129 zawodniczek i zawodników odbyły się GOSIR w Świdnicy, gdzie oprócz reprezentantów z kraju walczyli przedstawiciele Niemiec oraz Czech. Najlepszymi zarodnikami z naszego klubu okazali się Marta Michalczyk oraz Wojciech Marczak zajmując drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Podczas jubileuszowej XX Gali Szermierczej swoje pierwsze kroki szermiercze stawiali najmłodsi adepci naszego stowarzyszenia. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Świdnica, oraz jeden z założycieli Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica Pan Krzysztof Stefański. 

Wszystkie wyniki są dostępne na stronie Polskiego Związku Szermierczego. 

9.04.2018 r. T. Cygański 
Podsumowanie Dni Zdrowia

     

ilustracja Helena Pogoda

Dni Zdrowia w naszej szkole to już tradycja. Dzieci i młodzież w ramach szkoły promującej zdrowie uczestniczyli w konkursach, turniejach, pogadankach, prezentacjach i spotkaniach propagujących zdrowy styl życia, aktywność rekreacyjno-sportową oraz zdrowe, ekologiczne odżywianie. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowane zostały z myślą o profilaktyce i zdobywaniu umiejętności dbania o zdrowie własne i innych.

Każdy dzień wypełniały różne działania mające na celu integrację społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia oraz stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania zdrowych wyborów.

 [zobacz więcej...]


09.04.2018 r. M. Furmanek
21 marca Dzień Zespołu Downa

     

21 marca obchodzimy na całym świecie Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień uświadamiający innym, że ludzie chorujący na tę przypadłość w rzeczywistości są do nas podobni. Różnią się tylko materiałem genetycznym, którego jest za dużo przez obecność dodatkowego chromosomu 21. Szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy 4a, którzy tego dnia założyli niedopasowaną do siebie odzież. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Jest to również symbol integracji  z dziećmi z zespołem Downa, które mogą czuć się szczęśliwe, jeśli środowisko, w jakim się znajdują, im sprzyja.

A. Łogożna, M.Karpińska - Lizurek

 

27.03.2018 r. 
Dla Hospicjum

     

Z sukcesem zakończyliśmy akcję zbiórki środków higienicznych dla Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Dnia 26 marca wszystkie dary zostały bezpośrednio dostarczone do placówki. Miejmy nadzieję, że uzbierane środki pozytywnie wpłyną na stan zdrowia podopiecznych oraz ich samopoczucie. Dziękuję z całego serca uczniom zaangażowanym w akcję! Ofiarowana pomoc świadczy o Waszej empatii i odwadze stawania się coraz lepszym (…)

 
 
A.Łogożna

27.03.2018 r. 
LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

     


LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

etap gminny

 W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy siedemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział 26 marca 2018 r. w gminnym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci  i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim.

Recytatorzy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I - III, następnie reprezentanci klas IV – VI, a  w trzeciej części uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum. Emocje były ogromne, ale wszyscy zmobilizowali się i wypadli wspaniale. W trakcie obrad jury uczniowie obejrzeli ,,Bajkę o Lubuskim” przedstawioną w ramach teatru Kamishibai.

Wśród występujących dało się zauważyć wiele prawdziwych aktorskich talentów powiedział pan Piotr Lizak - aktor Teatru Lubuskiego zasiadający w jury, który po występach udzielał uczniom indywidualnych porad, aby mogli wypaść jeszcze lepiej w etapie powiatowym.

 10 kwietnia odbędzie się w Nowogrodzie Bobrzańskim etap powiatowy LKR.

 Nominowani zostali:

1 grupa wiekowa  (klasy I-III)

Małgorzata Kostrzewa kl. I

2 grupa wiekowa  (klasy IV-VI)

Oliwia Rożniatowska kl. IV a, Alicja Kołodziej kl. V a, Milena Rożniatowska kl. V b

3 grupa wiekowa  (klasy VII oraz II i III gimnazjum)

Hanna Kuchta kl. VII a, Eryk Barański kl. II A, Wiktoria Pańtak kl. III A

 Nominowanym gratulujemy i życzymy przejścia do etapu wojewódzkiego.

Zespół humanistyczny

 [zobacz więcej...]

 
27.03.2018 r. 
Sukces klubu "Flesz" i Wojtka Marczaka

     

Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica

Reprezentant  klubu szermierczego "FLESZ"  Wojciech Marczak uplasował się na wysokim 10 miejscu w największym turnieju szermierczym Europy "Challenge Wratislavia". Zawodnik walcząc w gronie 203 zawodników z 25 państw był, drugim z polskich szpadzistów którzy dotarli do walk o miejsca 1-16.

GRATULUJEMY

24.03.2018 r. T. Cygański 
STREFA RELAKSU


Szkoła Podstawowa w Świdnicy przy współudziale wolontariuszy z ING Bank Śląski opracowała wniosek i wzięła udział w konkursie wolontariackim „Dobry Pomysł” – X edycja, 2017 rok. Organizatorami Konkursu są Fundacja ING Dzieciom oraz ING Bank Śląski.

Cel projektu:

  • ·         aktywizacja uczniów oraz wzrost rangi ich oddolnych inicjatyw;
  • ·         integracja pracowników banku ze środowiskiem szkolnym – przyszłymi klientami banku;
  • ·         promowanie wolontariatu wśród młodzieży i dorosłych;
  • ·         wzrost zadowolenia uczniów wypoczywających w strefach relaksu;
  • ·         wzrost bezpieczeństwa uczniów w czasie przerw i po zajęciach szkolnych.

Ku zadowoleniu uczniów – udało nam się stworzyć dwie strefy relaksu. Wstawiliśmy kanapy, stoliki i krzesełka, pomalowaliśmy ściany i przygotowaliśmy galerię, w której będziemy prezentować prace naszych wychowanków.

21 marca, podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, odbyło się uroczyste otwarcie Strefy Relaksu. Uroczystość, w obecności pana wójta Adama Jaskulskiego, pani Arisy Jaz – zastępcy wójta, dyrektora ING Bank Śląski S.A. w Zielonej Górze – Michała Wojdy oraz wolontariuszy Fundacji ING Dzieciom, poprowadziła pani dyrektor Liliana Reimann. Po przecięciu wstęgi i rozstrzygnięciu konkursów na makietę oraz rysunek „Banku Przyszłości” uczniowie mogli relaksować się na kanapach i rozkoszować smakiem przepysznych ciast przygotowanych na tę okazję przez rodziców.

Otwarciu Strefy Relaksu towarzyszyły zajęcia przygotowane przez wolontariuszy Banku ING: czytanie bajek dla dzieci młodszych w towarzystwie Lwa Leona, pogadanka o oszczędzaniu oraz bardzo emocjonująca gra – Giełda.

 [zobacz szczegóły...]


24.03.2018 r. 
Inauguracja STREFY RELAKSU

     

21.03.2018 r. 
Dzień otwarty

     

16.03.2018 r. 
Zebranie z rodzicami

     
Najbliższe zebranie z rodzicami dnia 22 marca 2018 r. (czwartek) o godzinie 17:00

grafika Jakub Kołodziejczyk


16.03.2018 r. 
Dzień walki ze stresem

     
10 marca 2018 r. na świecie obchodziliśmy Dzień Walki ze Stresem. W świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka z uczniami na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, który niestety towarzyszy nam w różnych sytuacjach. W szkole też dzieci czasem się stresują. Uczniowie stwierdzili, że jak uczą się systematycznie, to przeżywają niższy poziom stresu.  Wspólnie wymieniliśmy następujące formy radzenia sobie ze stresem: chodzenie na spacery, uprawianie sportu, uśmiechanie się, sen, rysowanie, malowanie, gra na instrumentach muzycznych, chodzenie do kina i teatru, czytanie książek i spotykanie się z przyjaciółmi. Żeby lepiej radzić sobie ze stresem, dzieci w świetlicy przygotowały sobie gniotki - ,,antystresanty". Wykonały ok. 40 zabawnych stworków z balonów, mąki ziemniaczanej i innych dekoracji. Rodzice, którzy przychodzili odebrać swoje dzieci również włączali się do zabawy. Wszyscy wspaniale bawiliśmy się. W sytuacji stresogennej można swoją złość wyładować na gniotkach. Oto niektóre z nich.

14.03.2018 r. R. Szymula
Warsztaty pierwszej pomocy dla wolontariuszy

     

Bez znajomości zasad pierwszej pomocy poszkodowany ma mniejsze szanse na przeżycie.

Statystyki pokazują, że tylko co czwarty Polak wie, jak udzielać pierwszej pomocy.

Krzysztof Chrobot i Jakub Wojtacha – Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla grupy wolontariuszy „Szkolnego Wolontariatu”, przygotowujących się między innymi do zawodów ratowniczych.

Spotkanie miało na celu uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, propagowania wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.

Krzysztof i Kuba w bardzo przystępny sposób przekazywali informacje i umiejętności, które pozwolą na szybką i fachową pomoc poszkodowanym.

.

14.03.2018 r. Szkolny Wolontariat
Tworzymy kulturę szacunku w sieci

     

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodziliśmy w lutym pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

 Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcieliśmy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I-III nauczyciel zajęć komputerowych zorganizował zajęcia koła informatycznego w oparciu o materiał multimedialny „Sieciaki”, „Plik i Folder” oraz „Zuzia i Tunio poznają Internet”. Podobnie w klasach IV-VII w ramach zajęć komputerowych i informatyki przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Polskiego Centrum Programu Safer Internet: „3… 2… 1… Internet”, „Lekcja bezpieczeństwa” i „Gdzie jest Mimi?”, „Na zawsze”

.


14.03.2018 r. nauczyciele przedmiotów informatycznych
"Kocie sprawy"

     

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który obchodzony jest na całym świecie 17 lutego odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny pt.”Koci  ulubieniec”. Dzieci  z kl. 1- 7 Szkoły Podstawowej przynosiły zdjęcia swoich ulubieńców, pokazując tym samym swoje umiejętności artystyczne. Dało się zauważyć, jaką sympatią są obdarzani koci towarzysze. Piątek (9.02.2018 r.) minął nam iście „kociasto”, ponieważ wszystkie koty zostały poddane ocenom. Głos mógł oddać każdy z naszej szkoły. Uczniowie głosowali wpisując numerek przyporządkowany danemu zwierzęciu, wybierając spośród 20 zdjęć jedno, które najbardziej przypadło im do gustu.
                 W ten dzień można było oglądać książki o kotach, dowiedzieć się m.in. „dlaczego koty mruczą?”,  oraz posłuchać innych ciekawostek dotyczących kotów. Poznanie kociej natury odbyło się również poprzez wysłuchanie wierszy autorstwa Franciszka Klimka czytanych przez wychowawcę świetlicy.

 
Wyniki konkursu:
I miejsce – Barbara Niedźwiecka (kot „TOSIA”) kl. 7b

II miejsce – Aleksandra Hołobotowska (kot „LEON”) kl. 1

III miejsce – Zuzanna Kościńska (kot „ŁATKA) kl. 4c

IV miejsce – Dominik Wysocki (kot „FILIP”) kl. 4b

Wszyscy kociarze będący uczestnikami konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

14.03.2018 r.A. Łogożna
Z ortografią na ty

     
Uczniowie naszej szkoły  mogli wykazać się znajomością ortografii w szkolnym konkursie pt. „Z ortografią na ty”. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach:  1 – dla klas 4 i 5 oraz 2 – dla klas 6 i 7.

Poziom 1

I miejsce: Martyna Rewiako, 7a
II miejsce: Kinga Klocek, 7a
                   Klaudia Żarów, 7b
III miejsce: Aleksandra Głowacka, 6a

Poziom 2
I miejsce: Ala Kołodziej, 5a
II miejsce: Aida Aławerdian, 5a
III miejsce: Dominika Felińska, 4a

Zwycięzcom gratulujemy!

12.03.2018 r.M. Karpińska-Lizurek
Dni Zdrowia 2018

     

Ćwiczymy ciało i umysł.

Zdrowo się odżywiamy.

Dbamy o dobre samopoczucie.

Unikamy nałogów.

 Chronimy środowisko.

ilustracja Helena Pogoda

 [zobacz szczegóły...]

11.03.2018 r. Zespół do spraw promocji zdrowia i Samorząd Uczniowski
 
Rekrutacja

     

ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW

I ICH RODZICÓW Z TERENU GMINY ŚWIDNICA

ilustracja Hania Czarny

 [zobacz szczegóły...]

7.03.2018 r.
 
Podziękowanie

     




2.03.2018 r.
 
Podziękowanie
   




2.03.2018 r.
 
Sprawozdanie z ferii zimowych

     

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych w Hali Sportowej Świdniczanka odbywały się bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy. Ideą przyświecającą tegorocznym feriom zimowym była bezpieczna zabawa poprzez sport.  Cieszy fakt, że duża grupa dzieci i młodzieży skorzystała z tej formy wypoczynku, udowadniając jednocześnie, że sport nadal jest atrakcyjną, korzystną dla zdrowia formą spędzania czasu wolnego. 

 Podczas naszych spotkań w hali odbyło się wiele konkursów sprawnościowych, wzbudzających dużo emocji i uśmiechu oraz turniejów drużynowych: w piłkę nożną, unihokeja, dwa ognie, tenisa stołowego oraz kwadranta i piłkę koszykową.

 [zobacz wiecej...]

2.03.2018 r. M. Furmanek
 
Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

     

W piątek, 9 lutego, odbył się w naszej szkole Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej, w którym główną nagrodą był bon na wyjazd zwycięskiej klasy do kina lub na basen. Brali w nim udział uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz klas II A, II B i III B Gimnazjum. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenki o tematyce miłosnej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała, że zwycięzcą konkursu zostanie klasa 6 a, która zaprezentowała piosenkę pod tytułem „Dzień dobry, kocham Cię”. Ponadto przyznano dwa drugie miejsca – dla klas 7 a i II A, które wykonały piosenki „Dach” oraz „Jessica”.

Zwycięzcom gratulujemy !

 [zobacz wiecej...]

26.02.2018 r.opiekunowie SU
 
Podziękowania Samorząd Szkolnego

     

W imieniu Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wykazali się dobrym sercem i włączyli się w akcje mające na celu pomoc potrzebującym.


 [zobacz wiecej...]

26.02.2018 r. opiekunowie SU
 
Sukces

     

Tuż przed feriami zimowymi dotarła do nas wspaniała informacja – Paulina Szeląg, uczennica klasy IIIA, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Na dodatek zrobiła to w znakomitym stylu – w rejonie zielonogórskim zdobyła 1 miejsce, na 155 uczestników, uzyskując 95% punktów! Na około 600 gimnazjalistów biorących udział w etapie rejonowym w województwie lubuskim podobny i lepszy wynik uzyskało jedynie 5 uczniów. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powtórzenia wyniku podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już 9 marca w Żarach.


 


26.02.2018 r. J. Kucharczyk - nauczyciel uczennicy
 
Co to był za bal

     
Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klas 4 – 7 SP i II – III Gimnazjum mieli okazję świętować czas karnawału. Muzyka, która porywała do tańca i wprawiała w pozytywny nastrój, była grana już od rana podczas przerw. Następnie, po lekcjach, odbyła się dyskoteka szkolna. DJ-ki z kl. IIIA – Karolina Kromska i Weronika Żukowska, poprowadziły wspaniałą zabawę taneczną, która trwała do godzin wieczornych. Po kilkugodzinnych karnawałowych szaleństwach rodzice bezpiecznie odebrali swoje pociechy do domów. Teraz pozostało nam już tylko czekać na kolejną przyjemność – tłusty czwartek i smaczną „wyżerkę”.


 


26.02.2018 r. opiekunowie SU
 
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

2 lutego w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy zawody powiatowe w piłkę ręczną chłopców. Gościliśmy cztery  drużyny: z Czerwieńska, Kargowej, Sulechowa i Trzebiechowa. Rozgrywki, na zasadzie każdy z każdym, trwały ponad cztery godziny. Po wyczerpującej rywalizacji I miejsce i awans do zawodów rejonowych wywalczyła szkoła z Czerwieńska.

Pozostałe miejsca:

  • II miejsce – Kargowa
  • III miejsce – Trzebiechów
  • IV miejsce – Sulechów
  • V miejsce – Świdnica      

     

    26.02.2018 r. M. Furmanek 
     
    Awans naszych drużyn do zawodowów rejonowych

         

    Mistrzowie Powiatu! Cieszymy się z awansu naszych drużyn do zawodów rejonowych w unihokeju!

     

    Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt  i chłopców  w kategorii gimnazjum, rozegrane w hali sportowej w Babimoście, były dla naszych reprezentacji bardzo udane. Najpierw chłopcy pokonali zespoły z Sulechowa, ulegając jedynie drużynie z Babimostu, i z II miejsca awansowali do zawodów rejonowych. Następnie  dziewczęta po zaciętej walce z wielokrotnymi mistrzyniami województwa – drużyną z Babimostu, i wygranym meczu z Sulechowem także zapewniły sobie awans do  dalszych rozgrywek. Serdecznie gratuluję moim  drużynom bardzo dobrej gry i życzę sukcesu podczas zawodów rejonowych!

     



    26.02.2018 r. M. Furmanek 
     
    Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

         
     


    13.02.2018 r. 
     
    Najlepsi uczniowie na koniec I półrocza

    Wykaz uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki nauczania
    i przynajmniej bardzo dobre zachowanie     

     [zobacz wiecej...]


    13.02.2018 r. 
     
    Oferta na ferie zimowe 2018 r.

         

     
    ilustracja Hanna Łotocka

    SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY ZAPRASZA

    WSZYSTKIE DZIECI I MŁODZIEŻ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU

     W ZAJĘCIACH  PODCZAS FERII ZIMOWYCH.

    CAŁE DWA TYGODNIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

    I BEZ DOSTĘPU NUDY!!!

     [zobacz wiecej...]


    18.01.2018 r. 
     
    WOŚP

         

      

          14 stycznia 2018 roku na terenie całej Polski obchodzono 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście w akcji tej nie mogło zabraknąć zaangażowania mieszkańców naszej gminy. Do tego wydarzenia włączyło się 30 wolontariuszy – starszych i młodszych, w tym uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

          Pogoda w niedzielę 15 stycznia była nie najlepsza. Pewnie przez głowy wielu wolontariuszy przeszła myśl, czy aby na pewno chcą dzisiaj, w tak mroźny dzień, kwestować? Jednak, kiedy się pomyśli, jakie korzyści może przynieść taka praca, od razu nabiera się sił i motywacji do działania.

          Życzliwość i dobroć ludzi dodawała nam otuchy i ciepła. Dzięki byciu wolontariuszem można dostrzec, jacy ludzie są wspaniali i kochani. Za najpiękniejsze można uznać te chwile, kiedy widzimy, że ktoś ma niewiele, ale pomimo tego dzieli się z innymi.

          Wolontariusze z Gminy Świdnica kwestowali od godziny 7:00 do godziny 21:00, a od godziny 18:00 mogliśmy wziąć udział w gminnej imprezie WOŚP. To właśnie w GOK-u odbyło się to nieziemskie spotkanie, które zostało uświetnione poprzez rozmaite występy, m. in. grupy teatralnej „A czemu nie”, zespołu „Świdniczanie” oraz uczniów z naszej szkoły. Tutaj też przeprowadzono najprawdziwszą licytację, podczas której zarobiliśmy na Fundację WOŚP 8380 złotych. Ciekawostką może być fakt, że najdroższy chleb wylicytowano za 210 złotych.

          Podsumowując, Gmina Świdnica, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz dobroczynności mieszkańców, zebrała 46 333,26 złotych, co oznacza, że w tym, 2018, roku pobiliśmy rekord i to między innymi dzięki nam zostaną wyrównane szanse w leczeniu noworodków.

    Paulina Szeląg


    23.01.2018 r. 
     
    Zmiana planu lekcji

                 Proszę zapoznać się z  planem lekcji aktualnym od 22 stycznia 2018 r.


    Autobusy!!!

    W poniedziałki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.

    We wtorki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.


    Dzieci, które kończą zajęcia i nie uczestniczą w zajęciach dodatkowych odjeżdżają o 14:30.

    Autobusy o 15:30 są dla dzieci, które uczestniczą w zajęciach dodatkowych.

     [zobacz wiecej...]

    18.01.2018 r. 
     
    26 Finał WOŚP

                

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy wspierali WOŚP, uczestnicząc w biegu

    „Policz się z cukrzycą” oraz kwestując jako wolontariusze.

    W symbolicznym biegu, będącym dobrą zabawą, a jednocześnie prowadzącym do szczytnego celu, pierwsi linię mety przekroczyli Jakub Cydzik z klasy

      IIA i Weronika Żukowska z klasy IIIA.

    M. Furmanek

    18.01.2018 r. 
     
    Warsztaty "Nowe narkotyki"
                 

    Uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pana Grzegorza Nawrota – terapeutę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciborzu. Tematem warsztatów były nowe narkotyki. Młodzież została zapoznana z zagrożeniami związanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz ze sposobami radzenia sobie z używaniem substancji w grupie rówieśniczej.

    Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia


    18.01.2018 r. 
     
    Konkurs fotograficzny

                

     Dla kogo?
    - dla uczniów kl.1-7 Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

    Termin:
    - do 8 lutego (czwartek) do godz. 15:00.

                W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Kota zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Koci ulubieniec”. Wystarczy, że przyniesiesz zdjęcie swojego kota, bądź kota sąsiada jeśli nie posiadasz własnego.

    Format:
    - Zdjęcie powinno być wydrukowane w formacie nie większym niż A5 (format zeszytowy)
    lub wywołane w formacie max. (14.8 cm X 21 cm)

    Każde zdjęcie należy czytelnie podpisać ołówkiem na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, klasa,
    a także imię kota.

    Dla uczestników przewidziane nagrody 

    Dnia 9 lutego (piątek) odbędzie się szkolna wystawa fotograficzna. Uczniowie tego dnia będą mogli zagłosować na zdjęcie wybranego kota, który być może zostanie  „Kocim Ulubieńcem”.

    Opiekunowie świetlicy


    11.01.2018 r. 
     
    Byliśmy w schronisku

                 Uczniowie klas trzecich naszej szkoły postanowili zrobić dobry uczynek i wybrali się do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze. Mieliśmy okazję zobaczyć warunki panujące w schronisku, a także przyjrzeć się obowiązującym w nim zasadom. Uczniowie poznali mieszkańców przytułku dla zwierząt,  poza tym mieli możliwość wyprowadzić jedno z nich na spacer. Radość była ogromna nie tylko dla wybrańca – również dzieci były uśmiechnięte i dumne z dobrze wykonanego zadania. Widząc trudną sytuację schroniska, uczniowie postanowili zebrać dla psów i kotów żywność oraz niezbędne produkty na zimę.

      [zobacz wiecej...]

    11.01.2018 r. 
    "Odlot" - warsztaty profilaktyczne

    „Odlot”

    Program  profilaktyczny „Odlot” był realizowany w klasie VI b. Warsztaty  były poświęcone tematyce uzależnień, alternatywnym metodom spędzania wolnego czasu i asertywności. Uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Pańtak.

                                                               Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

      

    11.01.2018 r. 
     
    Warsztaty - przemoc i agresja

                

    Uczniowie klas I – VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez terapeutów z krakowskiego Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”. Zajęcia dotyczyły szeroko pojętej profilaktyki. Młodsi uczniowie zapoznali się ze skutkami przemocy i agresji, natomiast starsi z zaletami zdrowego stylu życia i zagrożeniami wynikającymi z używania substancji psychoaktywnych.

                Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

                


    11.01.2018 r. 
     
    Profilaktyka najważniejsza

                

    6 listopada uczniowie klas siódmych naszej szkoły spotkali się ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień – Wiolettą i Jarosławem Stefanowicz z Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Zielonej Górze. Tematem warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych były substancje psychoaktywne. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są właściwości uzależniające substancji psychoaktywnych, jaki jest mechanizm uzależnień oraz jak pomóc osobom uzależnionym.

    Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia w szkole

      


    11.01.2018 r. 
     
    Warsztaty

                

    Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie, rodzice i wychowawca klasy pierwszej wspólnie przygotowywali stroiki na świąteczne stoły. Można je było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej w naszej szkole. 

                                                                                                wychowawca klasy I  Agnieszka Marczewska

    [zobacz wiecej...]

    11.01.2018 r. 
     
    Od aktywności do samodzielności

                

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz klas gimnazjalnych stanowią znakomity zespół pracujący w ramach wolontariatu szkolnego.

    W grudniu podsumowano zadania pierwszego półrocza roku szkolnego 2017 /2018. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów współpracowała z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, uczestnicząc w projekcie „Od aktywności do samodzielności”.

    Przedstawiciele zespołów klasowych zostali wyróżnieni za wzorową pracę na zajęciach artystycznych i dogoterapii oraz zaproszeni na grudniowe spotkanie połączone z obchodami Dnia Wolontariusza. Reprezentacja wolontariatu szkolnego odebrała życzenia, gratulacje oraz podziękowania za dotychczasowe wzorowe zaangażowania w działania społeczne na rzecz dzieci, rodzin oraz seniorów potrzebujących wsparcia. W ramach realizacji zadań projektowych młodzież wyróżniła się wzorową postawą, pomagając w prowadzeniu zajęć dla osób niepełnosprawnych. Z wielką satysfakcją należy pokreślić osobiste zaangażowanie rodziców naszych wolontariuszy, którym należą się serdeczne podziękowania.  

                W grudniowych uroczystych obchodach wiele radości sprawiły spotkania i fantastyczna zabawa. Wielokrotnie podkreślano znakomitą pracę i współpracę.  Życzenia i gratulacje w imieniu wójta i własnym przekazała pani Aria Jaz oraz Anna Mierzwa, która kieruje realizacją projektu prowadzonego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Postawa naszej młodzieży zasługuje na szacunek i uznanie. W 2018 roku czekają na zespół kolejne zadania.  

    Opiekunowie wolontariatu

    Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

      


    7.01.2018 r. 
     
    Stypendia rozdane

                „Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli”

                      Arthur Schopenhauer

    Słowa tego wybitnego filozofa znakomicie wpisują się w działania XXI wieku. Ilustracją dla nich są mądre działania i przesłania kierowane do młodych ludzi, którzy doskonaląc swoje umiejętności i talenty, sięgają po największe sukcesy.

    Władze samorządowe Gminy Świdnica od kilkunastu już lat wspierają najlepszych uczniów, którzy pracując wzorowo, znajdują czas na rozwijanie zainteresowań sportowych i artystycznych. Na rok szkolny 2017 / 2018 przyznano również stypendia naukowe dla uczniów i studentów zamieszkałych na terenie gminy.

    Certyfikaty stypendialne z rąk fundatora otrzymali wyróżniający się pracą, nauką oraz sukcesami sportowymi i artystycznymi uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkół średnich, a także studenci. Gratulacje wszystkim stypendystom złożyli wójt gminy Świdnica – Adam Jaskulski, zastępca wójta – Arisa Jaz, przedstawiciele Rady Gminy oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy.       

    W uroczystości wzięli również udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Są oni autorami nagrodzonych prac plastycznych zdobiących kalendarz gminny na rok 2018.

    Grudniowe spotkanie uświetniły występy młodych artystów, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Licznie zebrani goście złożyli najlepsze życzenia przyszłym młodym naukowcom, sportowcom i artystom.
                           

    Certyfikaty stypendialne na rok szkolny 2017 / 2018: 

    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy:

    • Alicja Kołodziej,
    • Milena Rożniatowska,
    • Hanna Wiącek,
    • Kinga Klocek,
    • Maria Kostrzewa,
    • Dominik Możdżeń,
    • Martyna Rewiako,
    • Klaudia Żarów.

    Gimnazjum:

    • Michał Blum,
    • Mateusz Flejszer,
    • Wiktoria Pańtak,
    • Zofia Polewka,
    • Paulina Szeląg,
    • Weronika Żukowska.

    [zobacz wiecej...]


    3.01.2018 r. T. Przykuta
     
    Konkurs literacki

     KONKURS  „ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ NIE Z TEJ ZIEMI”
        Grudzień 2017 roku był czasem podsumowań i wyróżniania najbardziej utalentowanych, zainteresowanych twórczością literacką uczniów. W uroczystej atmosferze przedświątecznych oczekiwań na kolorowe choinki, prezenty i niespodzianki dokonano podsumowania konkursu dla młodych literatów naszej szkoły. Na zaproszenie zespołu humanistycznego odpowiedziało wielu zainteresowanych.        

    W etapie pierwszym komisja wyłoniła grono finalistów z poszczególnych klas. Prace wyróżniły się ogromną dojrzałością i znajomością zagadnienia oraz indywidualnym spojrzeniem na trudny temat. Zmagania trwały w czterech kategoriach – opowiadania, listu, rozprawki i wiersza. Zespół oceniający pracował pod kierunkiem pani Liliany Reimann – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy. Z grona najciekawszych prac młodych twórców wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody.                                           

                 Wszystkim wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w trudnej dziedzinie, jaką jest literatura.

    Laureaci konkursu literackiego – kategoria wiersz:

    miejsce I – Dominik Możdżeń,

    miejsce II – Wiktoria Ławniczak,

    miejsce III – Maria Kostrzewa.

    Laureaci konkursu literackiego – kategoria list:

    miejsce I – Michał Blum,

    miejsce II – Przemysław Misiura.

     Laureaci konkursu literackiego – kategoria rozprawka:

    miejsce I – Eryk Barański,

    miejsce II – Natalia Opieczonek,

    miejsce III – Krzysztof Kromski,

                      – Martyna Sumińska.

     Laureaci konkursu literackiego – kategoria opowiadanie:

    miejsce I – Paulina Szeląg,

    miejsce II – Zuzanna Nerkowska.