ŚWIETLICA SZKOLNA

Opiekun - Sylwia Madera

III Powiatowy Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej

8 listopada 2011 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbył się III Powiatowy Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej. Gościliśmy szkoły z Bogaczowa, Słonego, Nietkowa, Klenicy, Nowogrodu Bobrzańskiego, Koźli, Bojadeł i Przylepu. Zabawa była bardzo udana, uczestnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Poziom przeglądu był bardzo wysoki. Jury nagrodziło:

KATEGORIA WIEKOWA KLAS I – III
I Miejsce - Kinga Klocek ze Świdnicy
II Miejsce – Zespół Instrumentalno-wokalny z Nietkowa
III Miejsce – Eryk Zielonka z Nietkowa

KATEGORIA WIEKOWA KLAS IV – VI
I Miejsce – Zespół Wokalny ,,Fleciki i spółka” z Bojadeł
II Miejsce – Zespół Muzyczny ,,Tercja” z Nowogrodu Bobrzańskiego
III Miejsce – Marta Rogowska ze Szkoły Podstawowej w Przylepie

Eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2010

Dnia 27 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2010. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 86 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Marduła, która wyśpiewała wyróżnienie.

Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają

27 października 2009 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy odbył się „I Powiatowy Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej” pod hasłem „Pieśni ludowe w umuzykalnieniu uczniów szkoły podstawowej”.

Pieśni ludowe należą do najstarszych form artystycznych. Odzwierciedla się w nich życie ludu na tle dziejów. Ich autentyzm polega na tym, że nie istnieją one w zapisie, ale w przekazie z pokolenia na pokolenie w postaci świadectw kultury ludowej.

Muzyka ludowa jest bliska dziecku przez swój pogodny, radosny stosunek do życia, do piękna przyrody, do potęgi człowieka i jego umiłowania do pracy. Jej głównym celem jest wywołanie radości, wytworzenie pogodnego nastroju oraz wzruszenie odbiorcy. Dzięki temu muzyka ludowa jest zawsze bliska dziecięcemu odczuwaniu świata.

Tegoroczny przegląd był źródłem prawdziwej zabawy i zdrowej rywalizacji. Swoje umiejętności zaprezentowało 78 uczniów z 10 szkół z terenu powiatu zielonogórskiego: Bogaczów, Słone, Zabór, Przylep, Świdnica, Koźla, Bojadła, Klenica, Droszków i Babimost. Niestety nie każdy mógł wygrać, ale wszyscy byli znakomici, a to było najważniejsze. Najlepsze prezentacje zostały dostrzeżone i nagrodzone:

Soliści:
I – Jacek Jakubowski – Szkoła Podstawowa Bojadła – op. Izabela Janik
II – Sylwia Lach – Szkoła Podstawowa Bogaczów – op. Marzanna Kujtkowska
III – Cecylia Krasowska – Zespół Szkół Świdnica – op. Sylwia Madera

Zespoły i duety wokalne:
I – Szkoła Podstawowa w Zaborze – op. Julian Tatarynowicz
II – Szkoła Podstawowa w Klenicy – op. Krystyna Bruder
III – „Śnieżynki” Zespół Szkół w Świdnicy – op. Sylwia Madera

Zapraszamy w przyszłym roku wszystkich, którym leży na sercu szerzenie polskości oraz przekazywanie tradycji młodszemu pokoleniu. Zapewniamy, że będzie równie dobra zabawa, a może i nawet lepsza niż w tym roku zgodnie z mottem przewodnim: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają” .

Dzień Białej Laski

30 września koncertowaliśmy i tańczyliśmy w Wiechlicach dla członków Kół Polskiego Związku Niewidomych z Żagania i Szprotawy.

Dożynki powiatowe Drzonowie

6 września 2009r. wzięliśmy udział w Dożynkach powiatowych w Drzonowie

Koncert PCK

Prezentacje wojewódzkie PRO ARTE 2009


9 maja 2009r. duet wokalny „Śnieżynki” – Karolina i Kamila Marduła oraz tańczący Jaś Marczak reprezentowali naszą szkołę na prezentacjach wojewódzkich Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki RRO ARTE 2009 w Nowej Soli. Konkurencja była ogromna i choć reprezentanci nie otrzymali wyróżnień wypadli znakomicie.

Prezentacje powiatowe PRO ARTE 2009


16 kwietnia 2009r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku odbyły się prezentacje powiatowe Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2009.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły wokalne w dwóch kategoriach wiekowych. Duet wokalny Śnieżynki - Kamila i Karolina Marduła, zespół wokalny Crazy Cats - Weronika Ziemiańska, Anna Leśniarek, Natalia Bernaczyk i Adrianna Ziemiańska.
Duet wokalny Śnieżynki z piosenką "Chłopiec z gitarą" i tańczącym Jasiem Marczakiem zachwycił publiczność i Radę Artystyczną, która nominowała ich do prezentacji wojewódzkich.

RODZINNY PIKNIK


4 października zespół koncertował na Rodzinnym Pikniku przy muzeum w Świdnicy.

KONCERT NA PLACU KLASZTORNYM W ŻAGANIU


15 sierpnia na Placu Klasztornym w Żaganiu podczas festynu parafialnego poraz kolejny w tym roku zespół mógł zaprezentować swoje możliwości wokalne na profesjonalnej scenie i z profesjonalnym nagłośnieniem wśród dużego grona słuchaczy i tym samym sławił dobre imię naszej szkoły.

LUBUSKI DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI


10 kwietnia Świetlicowy Zespół Wokalny CRAZY CATS reprezentował naszą szkołę na LUBUSKIM DZIECIĘCYM FESTIWALU PIOSENKI. W powiatowych eliminacjach zajęli 1 miejsce i nominację do prezentacji finałowych.